Reklama
WIG0,00+0,00%
WIG200,00+0,00%
EUR / PLN4,30-0,21%
USD / PLN3,96-0,25%
CHF / PLN4,51-0,14%
GBP / PLN5,03-0,19%
EUR / USD1,09+0,06%
DAX17 423,23+0,02%
FT-SE7 684,30-0,29%
CAC 407 929,82-0,46%
DJI39 069,23-0,16%
S&P 5005 069,53-0,38%
ROPA BRENT82,03+0,35%
ROPA WTI77,92+0,41%
ZŁOTO2 035,55+0,21%
SREBRO22,68+0,67%

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

spółki dywidendowe gpw

Jeżeli celem inwestora jest zbudowanie solidnego źrodła dochodów na swoje złote lata, powinien on poszukiwać akcji do inwestowania długoterminowego, koncentrując się na ich możliwościach generowania dochodów.

Jednym ze sposobów osiągnięcia tego celu jest kupowanie akcji o rosnących dywidendach, które w przeszłości zwiększały swoje wypłaty każdego roku. Takie spółki zazwyczaj prowadzą dojrzałe biznesy, które mogą zapewnić stabilność i wzrost zysków. 

Pamiętając o tych kryteriach, wybraliśmy następujące dwie akcje, które mogą zapewnić zarówno wzrost dywidend jak i regularny dochód dla każdego portfela.

 

1. Pfizer

Reklama

Światowy gigant farmaceutyczny, Pfizer (NYSE:PFE), jest w doskonałej pozycji, aby wykorzystać sukces szczepionek i stworzyć stały strumień przychodów ze swoich produktów i wszelkich potencjalnych zastrzyków "przypominających", co pomogłoby napędzić wzrost dywidendy.

Inwestowanie długoterminowe: 2 akcje dywidendowe na

Inwestowanie długoterminowe: 2 akcje dywidendowe na

PFE Weekly TTM

Nowojorski Pfizer wypłaca obecnie 0,39 dolara dywidendy kwartalnej na akcję

W ciągu ostatnich pięciu lat rosła ona co roku o ponad 6%. Ale to tempo wzrostu może się drastycznie poprawić, jeśli firmowa szczepionka COVID-19 stanie się stałym elementem dawek przypominających i przyszłych dodatkowych rodzajów szczepień. 

Przedstawiciele firmy, na czele z dyrektorem naczelnym Albertem Bourlą, powiedzieli, że szczepionka mRNA firmy Pfizer wydaje się zdolna do ochrony przeciwko nowym wariantom COVID-19. W związku z tym dochody uzyskane dzięki zaszczepieniu globalnej populacji przeciwko COVID-19 prawdopodobnie utrzymają się jeszcze długo po ustąpieniu pandemii. 

Reklama

Pfizer spodziewa się, że szczepionka COVID-19 przyniesie w tym roku 33,5 miliarda dolarów przychodu, ponieważ kilka krajów zezwoliło na szczepienia przypominające, a szczepionka okazała się bezpieczna dla dzieci poniżej 12 roku życia.

Wcześniej producent leków przewidywał, że sprzedaż szczepionek w tym roku wyniesie 26 miliardów dolarów

Korekta w górę to znak, że popyt na szczepionki, które Pfizer sprzedaje wraz z niemieckim partnerem BioNTech, wzrasta, ponieważ kraje walczą z nowymi falami epidemii napędzanymi przez wariant Delta.

Obie firmy, które dostarczyły 1 miliard dawek dwudawkowego produktu, zawarły umowy na 2,1 miliarda dawek do połowy lipca, a do końca roku wyprodukują 3 miliardy dawek.

Jeśli prognozy sprzedaży Pfizera zostaną spełnione, szczepionka wejdzie do grona najbardziej popularnych leków, wyprzedzając takich graczy jak Humira firmy AbbVie (NYSE:ABBV) czy Keytruda firmy Merck (NYSE:MRK), według szacunków Bloomberga.

Akcje Pfizera zyskały w tym roku prawie 17% i przynoszą 3,55% zysku w skali roku.

Reklama

 

 

2. Lowe’s 

Lowe's (NYSE:LOW) to kolejny korzystny zakład do rozważenia dla inwestorów poszukujących dochodów. Detalista budowlany, będący numerem 2 na rynku, osiągnął w tym roku lepsze wyniki niż inne firmy, korzystając ze środowiska związanego z pozostawaniem w domu, które skłoniło wielu Amerykanów do zainwestowania większej ilości pieniędzy w swoje miejsca zamieszkania.

Inwestowanie długoterminowe: 2 akcje dywidendowe na

Inwestowanie długoterminowe: 2 akcje dywidendowe na

Reklama

LOW Weekly TTM

Analitycy oczekują, że ten trend będzie się utrzymywał, ponieważ coraz więcej ludzi wyprowadza się z dużych miast i kieruje się na mniej zatłoczone przedmieścia, a praca w domu staje się normą po pandemii.
Ta dezurbanizacja, wraz z utrzymującymi się niskimi stopami procentowymi i ogromnymi oszczędnościami, które Amerykanie zgromadzili podczas pandemii, wskazują na dalsze zyski dla akcji.

W sierpniu Lowe's odnotował lepsze od oczekiwanych wyniki i podniósł swoją prognozę sprzedaży, jako że zdobył więcej zleceń od wykonawców domowych

Detalista z siedzibą w Karolinie Północnej poinformował, że w tym roku spodziewa się przychodów na poziomie 92 mld dolarów, co oznacza wzrost w porównaniu do wcześniejszej prognozy przewidującej 86 mld dolarów.

Przy tym boomie sprzedaży, Lowe's również nagrodził inwestorów z ogromnym wzrostem dywidendy w tym roku

W maju podniósł kwartalną wypłatę o 33% do 0,80 dol. na akcję. Z roczną stopą dywidendy na poziomie 1,52%, Lowe's ma silną pozycję do dalszego zwiększania wypłat, w czym pomaga utrzymująca się dynamika biznesu, trajektoria wzrostu i silne generowanie przepływów pieniężnych.  

 

Podsumowanie

Reklama

Kupno akcji rosnących w dywidendach powinno być ważnym elementem strategii inwestycyjnej na emeryturę. Stale rosnące wypłaty pomogą powiększyć majątek, stanowiąc jednocześnie zabezpieczenie przed niepewnością gospodarczą.

 

Artykuł ukazał się oryginalnie na : https://pl.investing.com/analysis/2-akcje-dywidendowe-ktore-moga-zapewnic-rosnace-dochody-na-emeryturze-200246916

 

Autor: Haris Anwar. Jest autorem tekstów o tematyce finansowej, który pomaga swoim czytelnikom w uzyskiwaniu wyższych zysków z inwestycji z ich portfeli akcji. Oprócz pisania o dochodowych akcjach, Haris przeprowadza również dogłębne badania i analizy dotyczące finansów osobistych, emerytur i szeroko rozumianej gospodarki. W swojej 17-letniej karierze dziennikarskiej, Haris pisał dla jednych z największych na świecie firm medialnych, takich jak Bloomberg, Reuters, Dow Jones Newswires oraz The Globe and Mail. Ma tytuł magistra dziennikarstwa gospodarczego i ekonomicznego uzyskany w Graduate School of Journalism Columbia University w Nowym Jorku oraz dyplom ukończenia wydziału marketingu cyfrowego na University of Toronto.

Czytaj więcej

Artykuły związane z spółki dywidendowe gpw