Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Polityka

Kurs akcji PZU sporo stracił na zamieszaniu wokół Małgorzaty Sadurskiej. Dziś powoli odrabia straty.

 

Z polityki do biznesu

Jak donosi PAP, dotychczasowa szefowa Kancelarii Prezydenta RP, Małgorzata Sadurska miałaby według nieoficjalnych informacji zostać w tym tygodniu powołana na wiceprezesa PZU. Sadurska miałaby zająć w zarządzie miejsce Andrzeja Jaworskiego, o którego rezygnacji informowaliśmy w ubiegłym tygodniu. Informację o tym, że Sadurska miałaby wejść do zarządu PZU podało w niedzielę Radio Zet.

 

Wpływ polityki na kurs akcji PZU

Reklama

Sytuacja ta dość negatywnie wpłynęła na kurs akcji największego polskiego ubezpieczyciela. Polityka i ekonomia są ze sobą mocno związane.

 

 Kurs akcji PZU 06-06-2017

Kurs akcji PZU 06-06-2017

 

Kurs akcji PZU, spadł wczoraj o 1,67%. Dziś kurs akcji PZU odrabia straty, ale daleko jeszcze do wartości z piątkowego zamknięcia sesji.

Reklama

 

Na kurs akcji mogą mieć wpływ pojawiające się wątpliwości, dotyczące piastowania tak ważnego stanowiska, w dużej spółce z branży ubezpieczeniowej. Wątpliwości te dotyczą braku odpowiedniego doświadczenia. W mojej opinii są one zasadne, jednak pojawiające się porównywania Pani Sadurskiej do Bartłomieja Misiewicza uważam, za grubą przesadę. Jest to osoba posiadająca większe doświadczenie i bardziej adekwatną wiedzę, w stosunku do stanowiska, które miałaby objąć. Niemniej jednak, do zarządzania tak gigantyczną spółką, z tak skomplikowanej branży może być potrzebne coś więcej. Obawy inwestorów są więc moim zdaniem uzasadnione.

 

(źródło grafiki głównej: commons.wikimedia.org, autor: Michał Józefaciuk)

Czytaj więcej