Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Multimedia Polska Energia

Czy Orange kupi Multimedia Polska Energia? Informacja o takiej możliwości pojawiła się w mediach, w związku z czym Orange został zmuszony do opublikowania informacji poufnej.

 

Przeciek z negocjacji Orange

Jak poinformowała Orange Polska S.A. w raporcie 14/2017, Spółka prowadzi negocjacje w sprawie nabycia 100% udziałów w Multimedia Polska Energia Sp. z o.o. Publikacja tej informacji została niejako wymuszona na Spółce, w związku z ujawnieniem jej w środkach masowego przekazu.

Według obowiązującego w UE prawa, spółki mogą opóźnić podanie do wiadomości publicznej informacji poufnej pod warunkiem, że jej ujawnienie mogłoby naruszyć prawnie uzasadnione interesy spółki, a opóźnienie podania do wiadomości publicznej tej informacji nie wprowadzi w błąd opinii publicznej. Ponadto spółka musi być w stanie zapewnić poufność takich informacji. W tym przypadku ostatni warunek nie mógł być już dłużej spełniony, w związku z czym Spółka została zmuszona do publikacji stosownego raportu.

Reklama

 

Poszerzenie oferty?

Dzięki nabyciu udziałów w Multimedia Polska Energia, Orange Polska S.A. mogłaby poszerzyć portfolio usług dla gospodarstwa domowego. Multimedia Polska Energia świadczy usługi zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym. Należy jednak pamiętać, że zgodnie z informacją, którą podała Spółka: „Negocjacje trwają, a ich wynik jest niepewny”.

 

Notowania Orange

Znaczący wzrost kursu akcji Orange, mogliśmy zaobserwować wczoraj rano. Również dziś kurs otworzył się na plusie, jednak około godziny jedenastej, oscylował wokół poziomu z wczorajszego zamknięcia.

 

Reklama

 Kurs akcji Orange na GPW 12-07-2017

Kurs akcji Orange na GPW 12-07-2017

 

Z racji stosunkowo niskiej płynności na akcjach spółki oraz ceny akcji powyżej 5 zł, trudno jest jednoznacznie wywnioskować, czy ujawnienie informacji o prowadzonych przez Orange negocjacjach mogło mieć istotny wpływ na kurs akcji Spółki.

 

(źródło grafiki głównej: pixabay.com)

Czytaj więcej

Artykuły związane z Multimedia Polska Energia