Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Live Motion Games

Spółka pracuje nad grą z serii Builders of… Live Motion Games stworzy nowy tytuł z popularnej serii gier Buiders of…, pod tytułem Builders of China. W pracy nad projektem spółkę wesprze Strategy Labs, które na swoim koncie ma już przygotowanie prologu do gry Builders of Egypt. Premiera projektu w wersji na PC planowana jest na koniec 2021 roku. Wydawcą tytułu jest spółka Play Way. Live Motion Games w pierwszej połowie 2021 roku zadebiutuje na rynku NewConnect.

- Wraz ze spółką Strategy Labs, będziemy pracować nad nowym tytułem z popularnej serii gier typu city–building, pt. Builders of… – mówi Michał Kaczmarek, prezes Live Motion Games. – Przygotujemy Buiders of China w wersji na komputery stacjonarne. Liczę, że projekt będzie dla graczy równie ciekawy, co cieszący się pozytywnym odbiorem prolog do gry Builders of Egypt, autorstwa naszego partnera biznesowego – Strategy Labs. – dodaje. Builders of China zostanie osadzona w historycznych realiach Chin. Serię gier Builders of… tworzą gry przygodowo-historyczne, które pozwalają graczom na budowę miast i wspaniałych monumentów oraz poznawanie w przystępny sposób historii tych państw.

Rolę wydawcy gry pełni spółka PlayWay, która jest głównym udziałowiec Live Motion Games.

Studio chce w pierwszej połowie 2021 roku zadebiutować na rynku NewConnect. – Niebawem rozpoczniemy proces przekształcenia LMG w spółkę akcyjną. Nie wykluczam, że debiut będzie połączony z emisją akcji. Dziś nie podjęliśmy jeszcze wiążącej decyzji w tym temacie. – dodaje Michał Kaczmarek.

Reklama

***

Live Motion Games prowadzi działalność na rynku gier wideo. Studio zajmuje się produkcją gier komputerowych na platformę Steam. Spółka powstała w 2017 roku.  Jej większościowym akcjonariuszem jest notowany na GPW wydawca i producent gier komputerowych – PlayWay – który posiada 53 proc. udziałów LMG.

Strategia spółki zakłada tworzenie niskobudżetowych projektów, a następnie ich sprzedaż na całym świecie w modelu cyfrowym, za pośrednictwem platformy Steam. Na 2020 rok spółka zaplanowała premiery sześciu tytułów. Premiery pierwszych mają nastąpić jeszcze w Q1 br.

Live Motion Games zamierza wejść na rynek NewConnect w I półroczu 2021 roku.

Czytaj więcej