Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Litecoin cena

W ciągu 24 godzin bitcoin od historycznych szczytów stracił 21%, a powodem jest największa w historii realizacja zysków na ponad 5,5 miliarda dolarów. Na giełdach 22 lutego można było zaobserwować znaczący napływ ponad 30 tysięcy BTC, głównie Gemini. Być może część instytucji/traderów chciała przerzucić bitcoina z własnych portfeli na giełdę, aby zrealizować zysk. Ogromny napływ kryptowalut na giełdy oraz szybka realizacja zysku doprowadziła do największej przeceny od 10 stycznia.

Nie tylko na kryptowaluty,

ale i rynek akcji traci w ostatnich dniach (co może przypominać sytuację z początku wybuchu pandemii) traciły na wartości. W posiadaniu firm i instytucji znajduje się ponad 1,3 miliona bitcoinów (na 18,6 miliona wydobytych). Dla giełd oraz kryptowalut jedynym sensownym argumentem stojącym za wyprzedażą może być chęć realizacji zysków. Fundamentalnie z perspektywy interwencji rządów oraz luźnej polityki monetarnej prowadzonej przez banki centralne nie zaszły żadne zmiany. JP Morgan w najnowszej notce zauważył, że warunkach risk off, krytowaluty są najgorszych hedgem, czyli ochroną kapitału przed spadkami na giełdach.

Amerykański bank inwestycyjny zwraca również uwagę na poważny szok płynnościowy na giełdach kryptowalut w momencie,

gdyby doszło do nagłego braku zaufania do USDT. Większa przecena na giełdach może skłonić firmy z większymi portfelami do realizacji zysku oraz sporej zmienności na kryptowalutach. W konsekwencji te same portfele, które były zaangażowane w hossę na BTC mogą doprowadzić do krachu. Giełda Binance w tym tygodniu zablokowała wypłaty w Ethereum, a dalsze kilkunastoprocentowe spadki na giełdach mogą wywołać kolejne problemy techniczne na pozostałych giełdach.

Jak technicznie przedstawia się sytuacja na najpopularniejszych kryptowalutach?

Jeżeli po dzisiejszym wystąpieniu Jeroma Powella w Kongresie giełdy amerykańskie ponownie zaczną zyskiwać, to być może spadki na giełdach zostaną powstrzymane, co może być dobrym sygnałem dla kryptowalut. Dla BTC ważną potencjalną strefą wsparcia może być strefa pomiędzy 42000$ a 39700$. Jeżeli jednak okazałoby się, że Bitcoin nie spadnie niżej (z obecnego poziomu 46 tys.$) to warto zwrócić uwagę na poziom w okolicy 49260$. Jeżeli doszłoby do agresywnego technicznego przebicia i obrony wspomnianego poziomu oraz zakładając risk on na giełdach amerykańskich, to być może najpopularniejsza kryptowaluta wróci do trendu wzrostowego. Warto również obserwować portfele powyżej 1 tysiąca BTC czy nadal będą skupowały, czy może dojdzie do rozwodnienia największego kapitału, co w konsekwencji mogłoby utrudnić analizę przepływu kapitału wśród największych graczy.

Reklama

Bitcoin: korekta czy zmiana trendu? – komentuje analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka - 1

Bitcoin: korekta czy zmiana trendu? – komentuje analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka - 1

Ethereum testuje obecnie ważne wsparcie poniżej 1400 dolarów. W krótkim terminie ważne może być zachowanie ceny w okolicy 1564 dolarów. Podobnie jak na BTC, jeżeli pierwszy opór zostanie przebity i obroniony to być może dojdzie do kontynuacji wzrostów. Przy potencjalnym kolejnym zejściu niżej warto zwracać uwagę na zachowanie ceny poniżej lokalnych dołków 1268$ oraz 1040$, gdzie mogą leżeć potencjalne stop lossy. Przy ekstremalnym ruchu spadkowych zasięg korekty może sięgnąć nawet 760$ .

Bitcoin: korekta czy zmiana trendu? – komentuje analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka - 2

Bitcoin: korekta czy zmiana trendu? – komentuje analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka - 2

Na Ripple doszło do naruszenia pierwszych lokalnych dołków poniżej 0,3900. Jeżeli cena utrzyma się poniżej wspomnianego poziomu, to być może pojawi się silniejszy ruch wzrostowy. Ciągle jednak warto zwracać uwagę na zmienność na BTC, który ma duży wpływ na kondycję pozostałych kryptowalut.

Bitcoin: korekta czy zmiana trendu? – komentuje analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka - 3

Bitcoin: korekta czy zmiana trendu? – komentuje analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka - 3

Reklama

Na Litecoinie pierwszym potencjalnym wsparciem może być poziom 158$. Obrona poziomu może doprowadzić do korekty w okolice 182$, który jeżeli stanie się potencjalnym wsparciem i przy stabilizacji cen na pozostałych altach może doprowadzić do wzrostów w okolice 215$. W scenariuszu negatywnym kolejnym targetem na Litecoinie może być poziom 135$.

Bitcoin: korekta czy zmiana trendu? – komentuje analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka - 4

Bitcoin: korekta czy zmiana trendu? – komentuje analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka - 4

Po tak dużej zmienności na kryptowalutach warto również zwracać uwagę na stabilizację ceny i mniejszą zmienność do 5% w ciągu dnia. Jeżeli cena na interwale D1 zacznie się stabilizować (przy jednoczesnych wyższych szczytach i dołkach), to również może być zapowiedzią kontynuacji trendu wzrostowego.

Nota prawna

Czytaj więcej