Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

kurs Libetu

Na skróty:

  • Libet jest dziś jedną z najmocniej rosnących spółek z głównego parkietu GPW
  • Akcje rosną o ponad 16 proc. w reakcji na zwiększenie udziału w spółce przez głównego akcjonariusza, działajacego w porozumieniu
  • Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej FXMAG

 

 

Reklama

Na poniedziałkowej sesji akcje notowanej na głównym parkiecie GPW spółki Libet rosną o ponad 16 proc. Tak mocne wzrosty są reakcją rynku na dzisiejszy komunikat o kolejnych w ostatnim czasie zakupach akcji przeprowadzonych przez głównego akcjonariusza spółki. Obecnie ma on już niemal jedną trzecią akcji Libet i nie zamierza na tym poprzestać.

Głównym akcjonariuszem Libetu jest krakowska spółka budowlana Gamrat, której prezesem jest Krzysztof Moska, również posiadający akcje notowanego na GPW producenta kostki brukowej i działający w porozumieniu z Gamrat.

 

Czytaj również: Co przeszkadza Ci zarabiać na rynku? Psychologia inwestowania

 

Na poniedziałkowej sesji pojawił się komunikat o zwiększeniu udziału w akcjonariacie Libetu - działający w porozumieniu Gamrat i Krzysztof Moska zwiększyli swój udział do 31,27 proc. liczby ogólnej liczby głosów na WZA. Przed transakcją, która odbyła się poza obrotem giełdowym, Gamrat i Krzysztof Moska posiadali łącznie 29,27 proc. akcji Libetu.

Reklama

Obecnie zaś Krzysztof Moska zwiększył swój udział a akcjonariacie Libetu do 10,69 proc. z wcześniejszych 8,69 proc. Liczba akcji należących do Gamrat pozostała bez zmian, co daje udział w ogólnej liczbie głosów na WZA na poziomie 20,58 proc.

Obie strony porozumienia mają obecnie ponad 15,6 mln akcji Libetu, co daje 31,27 proc. głosów na WZA.

Co więcej, w komunikacie znalazła się również informacja o planowanych w przyszłości kolejnych zakupach akcji Libetuprzez strony porozumienia. 

 

Reklama

 

W akcjonariacie Libetu - poza ponad 31 proc. udziałem Gamrat w porozumieniu z Krzysztofem Maską - ponad 28,7 proc. głosów na WZA posiada Szymon Mioduchowski, zaś ponad 10 proc. NN OFE. Kolejne 10 proc. akcji należy do Jednava Polska, a 9,5 proc. Akcji do PKO BP OFE.

Odsetek akcji znajdujących się w wolnym obrocie (free float) to zaledwie 12,2 proc.

Stąd też Libet jest mało płynną spółką i nie trzeba zbyt wiele, by mocno „ruszyć” kursem jej akcji.

 

Czytaj również: Akcje spółki z GPW wzrosną o ponad 100%! Mocna rekomendacja analityków

Reklama

 

Tak też stało się na poniedziałkowej sesji, choć ciężko mówić o niskich obrotach - średni wolumen zazwyczaj nie przekracza 10 000 sztuk, zaś na pierwszej sesji nowego tygodnia przekroczył on 120 tys. sztuk. Informacja o kolejnych zakupach i zwiększaniu zaangażowania w spółkę przez jej głównego akcjonariusza została odebrana jednoznacznie pozytywnie - kurs Libetu wystrzelił do 1,7200 PLN, rosnąc o ponad 17 proc.

Warto pamiętać, że w przypadku transakcji pakietowych, które odbywają się poza obrotem giełdowym, zakup akcji nie ma bezpośredniego wpływu na ich kurs rynkowy - wzrosty są więc spowodowane entuzjazmem „małych” akcjonariuszy.

Libet jest wrocławskim producentem materiałów konstrukcyjnych i budowlanych z betonu - w ofercie ma przede wszystkim kostkę brukową, płyty betonowe, ogrodzenia. W trzecim kwartale ubiegłego roku Libet osiągnął przychody 50 mln PLN i zysk 3,775 mln PLN. Spółka jest notowana od 2011 roku na warszawskiej giełdzie.

 

Czytaj również: Spółka zniknie z GPW? Jest reakcja akcjonariuszy - To nieśmieszny żart!

 

Reklama

**************

Kursy walut NBP 13.02.2024 r.: ależ wzrosty dolara

Czytaj więcej