Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

EUROCASH

EUROCASH notowania spółki

Notowana od lutego 2005 roku spółka EUROCASH zarządzana jest przez Portugalczyka, Luisa Amarala, który posiada ponad 44% udziałów w spółce. Wieloletnie doświadczenie inwestora zawiera w sobie pracę na stanowiskach kierowniczych w Jeronimo Martins i Nissanie. Jego praca przyczyniła się do sukcesu obu firm, a w tym momencie przyczynia się do sukcesu własnej inicjatywy w postaci grupującej inne podmioty spółki Eurocash. Najogólniej mówiąc, działalnością spółki jest handel, zarówno detaliczny, jak i hurtowy. Zgrupowane w spółce podmioty działają na wielu segmentach polskiego rynku. Wyróżnić można tak sklepy spożywcze, franczyzowe, jak np. sieć „Lewiatan”, „ABC” czy „Groszek”, jak i Eurocash Cash&Carry, czyli bardzo dużą sieć ponad stu sześćdziesięciu hurtowni zlokalizowanych na terenie całej Polski, współpracujących z tysiącami małych i średnich firm spożywczych. Notowania grupy Eurocash S.A. na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych wyglądają bardzo owocnie.

Eurocash SA kurs akcji

Charakterystyczna dla spółki jest raczej dobra opinia, na którą natknąć się może każdy, kto w trochę bardziej zdeterminowany sposób przeglądać będzie zawartość for internetowych o tematyce biznesu, funduszy giełdowych i inwestycji. Uzależnione to jest również od jakości usług wszystkich podmiotów, które wchodzą w skład Eurocash S.A. Odzwierciedleniem tego jest kurs akcji, który w chwili obecnej wynosi (wrzesień 2017) 38,42 złote za udział. Choć szerzej będziemy o tym pisali w poniższym podrozdziale, można powiedzieć, że wszystko wskazuje na bardzo dobry moment na inwestycję. Prognoza ta dotyczy zarówno inwestycji krótkoterminowych, średnioterminowych, jak
i długoterminowych.


EUROCASH giełda – analiza techniczna

Patrząc na całość wykresów< można odnieść wrażenie, że nie ma lepszego przykładu spółki, której ukazywałaby jedną z trzech fundamentalnych prawideł analizy technicznej - historia lubi się powtarzać. Pozycja kursu od 2012 do 2014 roku przybierała niemalże taki sam wygląd, bardzo podobne, o ile nie identyczne, formacje giełdowe, jak ukształtowanie na przestrzeni 2014 – do chwili obecnej. Nie musimy jednak ufać takiemu sposobowi przewidzenia dalszych poczynań Eurocashu na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Raporty giełdowe w tej chwili wskazują raczej na opłacalność inwestycji. Większość z komunikatów zorientowana jest wokół informacji „kup” i „mocne kup”. Podobne wnioski można wynieść za pomocą analizy fundamentalnej. Tą metodą badamy opłacalność inwestycji w Eurocash S.A. poprzez próbę właściwej interpretacji szeregu czynników wpływających na wartość udziałów spółki: gospodarczych, ekonomicznych, czy politycznych. Warto również dodać, że spółka cały czas się rozwija, przynosząc jednocześnie coraz więcej zysku w skali roku. Ze względu na wielopłaszczyznowy zakres działalności czyni to ze spółki bardzo atrakcyjny kąsek dla inwestorów.