Reklama
WIG83 007,32-0,13%
WIG202 457,83-0,25%
EUR / PLN4,31-0,07%
USD / PLN3,97-0,07%
CHF / PLN4,51-0,04%
GBP / PLN5,04-0,04%
EUR / USD1,09+0,03%
DAX17 549,00+0,72%
FT-SE7 685,78+0,02%
CAC 407 948,40+0,23%
DJI38 907,32-0,41%
S&P 5005 061,60-0,16%
ROPA BRENT83,13+1,70%
ROPA WTI78,31+0,91%
ZŁOTO2 033,65+0,12%
SREBRO22,50-0,13%

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

avalanche bmth

MetaMask to portfel kryptowalut, który można pobrać w przeglądarkach Chrome i Firefox jako rozszerzenie przeglądarkowe lub aplikację na urządzenia z systemem iOS i Android. Umożliwia użytkownikom przechowywanie i przeprowadzanie transakcji krypto za pomocą prostego interfejsu.  MetaMask umożliwia użytkownikom interakcję z ekosystemami DeFi w Ethereum i innych sieciach blockchain, takich jak Binance Smart Chain, Polygon i Avalanche. Ten przewodnik nauczy Cię, jak podłączyć MetaMask do sieci Avalanche.

 

Jeśli korzystasz już z sieci Avalanche, pamiętaj, że tylko portfel C-Chain jest kompatybilny z MetaMask. Aby przenieść AVAX z portfela Avalanche, tokeny muszą znajdować się w portfelu C-Chain. Możesz także przenieść swój AVAX do MetaMask z portfela giełdowego, który zintegrował C-Chain, takiego jak Binance.

 

Reklama

 

 

Wprowadzenie

Aby wchodzić w interakcję z blockchainem Avalanche i aplikacjami DApps, potrzebujesz zgodnego portfela kryptowalut, takiego jak MetaMask. Ale zanim będziesz mógł(-ogła) używać tokenów Avalanche w MetaMask, musisz dodać sieć Avalanche do swojego portfela. Ten przewodnik pokaże Ci, jak to zrobić.
 

 

Jak skonfigurować MetaMask?

Jeśli masz już portfel MetaMask, przejdź do następnej sekcji, aby zobaczyć, jak podłączyć portfel do Avalanche i dodać tokeny AVAX. Jeśli nie posiadasz jeszcze portfela MetaMask, wykonaj następujące kroki, aby go skonfigurować.

1. Pobierz i zainstaluj rozszerzenie MetaMask w Chrome, iOS lub Android za pośrednictwem oficjalnej strony MetaMask. Przed pobraniem rozszerzenia upewnij się, że korzystasz z oficjalnej strony internetowej.
 
 
 
Reklama

 

2. Po instalacji powinieneś(-aś) zobaczyć liska MetaMask na ekranie powitalnym. Kliknij [Rozpocznij].

 

 

 

 

Reklama

3. Kliknij [Utwórz Portfel], aby utworzyć portfel MetaMask, lub kliknij [Importuj portfel], aby zaimportować stary portfel przy użyciu frazy "seed".

 

 

 

 

4. Zostaniesz zapytany, czy chcesz udostępnić MetaMask anonimowe dane o użytkowaniu, aby pomóc im w ulepszeniu rozszerzenia. Niezależnie od Twojego wyboru, nie wpłynie to na korzystanie z MetaMask.

Reklama

 

 

 

 

5. Teraz utwórz bezpieczne hasło do swojego portfela.

 

Reklama

 

 

 

6. Zanim zaczniesz, musisz wykonać kopię zapasową frazy seed swojego portfela. Pozwala to przywrócić portfel, jeśli utracisz dostęp do urządzenia lub zapomnisz hasła. Jeśli nie wiesz jak działa portfel krypto, obejrzyj film i zapoznaj się z poradnikiem. Kiedy będziesz gotowy(-a), kliknij [Dalej].
 
 
 

 

7. Następnie otrzymasz swoją frazę początkową. Kliknij, aby odsłonić słowa i zapisz je we właściwej kolejności. Powinieneś(-naś) przechowywać swoją frazę seed w kilku bezpiecznych lokalizacjach offline i nigdy nie udostępniać jej nikomu.

 

 

Reklama

8. Aby upewnić się, że poprawnie wykonałeś(-aś) kopię zapasową frazy seed, musisz ją powtórzyć, wybierając słowa na dole we właściwej kolejności. Kliknij [Potwierdź], aby kontynuować.

 

 

 

 

9. Twój portfel MetaMask jest teraz gotowy do użycia. Kliknij [Wszystko Gotowe], aby przejść do swojego portfela.

Reklama

 

 

 

 

10. Możesz przypiąć swój portfel MetaMask do przeglądarki Chrome, aby uzyskać łatwy dostęp. Kliknij ikonę puzzli, a następnie ikonę pinezki obok [MetaMask], aby przypiąć ją do paska narzędzi.

 

 
Reklama

 

Jak podłączyć Avalanche do MetaMask?

Domyślnie portfel MetaMask jest połączony z siecią główną Ethereum. Aby dodać Avalanche do swojego portfela, musisz wprowadzić dane sieci Avax do rozszerzenia.

1. Otwórz rozszerzenie portfela i kliknij menu rozwijane sieci.

 

 

 

 

Reklama

2. Kliknij [Dodaj Sieć].

 

 

 

3. Zostaniesz przekierowany(-a) na stronę [Dodaj sieć]. Skopiuj i wklej następujące dane, a następnie kliknij [Zapisz].

 

Reklama

 

Nazwa Sieci

Sieć Avalanche

Nowy Adres URL RPC

https://api.avax.network/ext/bc/C/rpc 

ID Łańcucha

43114 lub 0xa86a

Symbol Waluty

AVAX

URL Eksplorera Bloków

https://snowtrace.io/ lub https://cchain.explorer.avax.network/ 

 
 
 

 

4. Twój portfel MetaMask jest teraz połączony z siecią Avalanche.

 

 

 
Reklama

 

Jak wysłać tokeny AVAX do MetaMask?

Po podłączeniu sieci Avalanche możesz wysłać swoje tokeny Avalanche (AVAX) z innego portfela Avalanche na MetaMask.

W sieci Avalanche istnieją 3 blockchainy: Exchange Chain (X-Chain), Contract Chain (C-Chain) i Platform Chain (P-Chain). 

Zwróć uwagę, że tylko C-Chain jest kompatybilny z MetaMask, co oznacza, że możesz używać C-Chain jedynie do przesyłania AVAX do portfela MetaMask. Bądź ostrożny(-a)! Jeśli wybierzesz niewłaściwy łańcuch, możesz stracić swoje tokeny.

1. Zaloguj się do swojego portfela Avalanche i sprawdź, gdzie znajdują się Twoje tokeny AVAX w polu [Saldo] na górze.
 
 
 
 

 

Reklama

Jeśli Twoje tokeny AVAX znajdują się w Twoim portfelu X-Chain, musisz przenieść je do portfela C-Chain, zanim wyślesz je na MetaMask.

1.1. Kliknij [Cross Chain] w lewym pasku menu.

 

 

 

1.2. Wybierz [C Chain] jako łańcuch docelowy. Następnie wprowadź kwotę, którą chcesz przelać z portfela X-Chain i kliknij [Potwierdź]. Pamiętaj, że będziesz musiał(-a) uiścić niewielką opłatę transakcyjną.

Reklama

 

 

 
 

 

2. Teraz przejdź do [Wyślij] z lewego paska menu. 

 

Reklama

 

 

 

3. Wybierz [C] jako łańcuch źródłowy. Wprowadź kwotę, którą chcesz wysłać na MetaMask.

 

 

 

Reklama

4. Teraz przejdź do portfela MetaMask i skopiuj adres.

 

 

5. Wróć do portfela Avalanche, znajdź pole [Do adresu] i wklej adres portfela MetaMask. Sprawdź opłatę za gas i kliknij [Potwierdź], aby dokonać przelewu. Jak tylko transakcja zostanie potwierdzona, zobaczysz AVAX w swoim portfelu MetaMask.

 

 

 
Reklama

 

Jak wysłać tokeny AVAX na MetaMask z Binance?

Można również wysłać AVAX z giełdy Binance na MetaMask.
1. Zaloguj się do swojego konta Binance i przejdź do [Przegląd Portfela]. Kliknij [Wypłata].
 
 
 
 

 

2. Wybierz [AVAX].

 

Reklama

 

 

 

3. Przejdź do portfela MetaMask i skopiuj adres.

 

 

 

4. Teraz wróć do Binance i wklej adres MetaMask w polu [Adres]. Następnie wybierz sieć i wprowadź kwotę przelewu. Upewnij się, że wybierasz zgodną sieć, w przeciwnym razie Twoje zasoby mogą zostać utracone. Kliknij [Wypłać], aby kontynuować.
 
 
 
Reklama

 

5. Przed kontynuowaniem musisz potwierdzić, że rozumiesz potencjalne ryzyko związane z wypłatą aktywów. Przeczytaj i zaznacz pole, zanim klikniesz [Potwierdź].

 

 

 

 

Reklama

6. Zobaczysz okienko ze szczegółami wypłaty. Przed kontynuowaniem należy dokładnie sprawdzić szczegóły.

 

 

 

 

7. Następnie zostaniesz poproszony(-a) o zweryfikowanie transferu za pomocą urządzeń 2FA. Kliknij [Prześlij], a AVAX zostanie wysłany do Twojego portfela MetaMask.

Reklama

 

 

 

 

 

Przemyślenia końcowe

Chociaż MetaMask został początkowo zbudowany dla Ethereum, teraz możesz go używać w wielu sieciach blockchain, w tym Avalanche, Binance Smart Chain, Polygon oraz wielu innych. Nauka ręcznego dodawania każdej sieci pozwoli Ci poznać różne platformy DeFi i aplikacje DApps każdego ekosystemu blockchain, takie jak PancakeSwap, Uniswap, SushiSwap i OpenSea.
 
 
Czytaj więcej