Reklama
WIG79 997,20-0,25%
WIG202 350,87+0,00%
EUR / PLN4,32-0,02%
USD / PLN3,98+0,03%
CHF / PLN4,48-0,08%
GBP / PLN5,06-0,06%
EUR / USD1,09-0,04%
DAX17 932,68-0,02%
FT-SE7 722,60-0,06%
CAC 408 148,14-0,20%
DJI38 790,43+0,20%
S&P 5005 149,42+0,63%
ROPA BRENT86,71-0,23%
ROPA WTI82,57-0,29%
ZŁOTO2 158,83-0,12%
SREBRO25,08+0,20%

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

kantor funt

Internetowa wersja kantoru walutowego staje się coraz bardziej popularna wśród polaków. Ogromną oszczędnością czasu jest korzystanie z kantoru online w przeciwieństwie do stacjonarnych punktów obsługi. Koszt związany z dokonaniem operacji przewalutowania jest często podobny, niekiedy nawet niższy w przypadku wersji online. Czym jest internetowy kantor walutowy, jak z niego korzystać i przede wszystkim która oferta jest najkorzystniejsza, dowiesz się z dzisiejszego artykułu.

Internetowy kantor - co to jest kantor internetowy?

Kantor internetowy jest odpowiednikiem doskonale nam znanych stacjonarnych punktów wymiany walut. Jest to bezpieczna alternatywa, pozwalająca oszczędzić czas i dokonać transakcji w najbardziej dogodnym momencie. Koszt związany z przewalutowaniem bywa podobny, wszystko jednak zależne jest od wyboru oferty. Korzystanie z internetowego kantoru przynosi wiele korzyści, aczkolwiek klient musi się liczyć z możliwymi do wystąpienia kosztami.

Internetowy kantor - jak działa kantor internetowy?

Użytkownicy kantoru internetowego chcąc korzystać z możliwości przewalutowania, muszą zasilić swoje konto a następnie dokonać wymiany waluty na inną, wybraną. Po zatwierdzeniu transakcji środki przesyłane są na rachunek klienta w odpowiedniej walucie. Oferty kantorów internetowych różnią się od siebie liczbą dostępnych walut oraz kosztami, w tym wysokością prowizji, czy spreadu walutowego.

Internetowy kantor - stacjonarny czy internetowy?

Zdecydowanie wygodniejszym i mniej czasochłonnym sposobem wymiany walut jest korzystanie z internetowego kantoru. Klienci nie są ograniczeni godzinami otwarcia jak w przypadku kantoru stacjonarnego, dodatkowo mogą dokonać przewalutowania w bardzo krótkim czasie, bez konieczności wychodzenia z domu. Dużym plusem kantoru w wersji online jest możliwość kupna i sprzedaży walut po najkorzystniejszym dla klienta kursie.

Internetowy kantor - jak wygląda wymiana walut?

Reklama

Wymiana walut przez pośrednictwo kantoru internetowego wymaga posiadania przez użytkownika profilu oraz konta bankowego. Klient zasila konto kwotą, która ma ulec przewalutowaniu i wybiera odpowiednią dla siebie walutę. Kursy walut obowiązujące w danym momencie są dostępne do wglądu dla klienta, przez co może on wybrać najkorzystniejszy dla siebie kursy. Ustalona wcześniej kwota w wybranej walucie zostanie przekazana na podany przez klienta rachunek. Cały proces nie jest czasochłonny i odbywa się przez pośrednictwo portalu lub aplikacji mobilnej.

Internetowy kantor - bezpieczeństwo

Wiele osób zastanawia się, czy korzystanie z internetowego kantoru jest bezpieczne. Działa to na podobnych zasadach do każdej innej platformy,na której dokonywany jest obrót pieniężny. Podczas zlecania operacji na koncie bankowym, czy logowania się należy tak samo należy zachować ostrożność.

Internetowy kantor- ranking na kwiecień 2021

Nazwa

Liczba dostępnych walut

Średni spread

Alior Bank

23

0,69%

Cinkciarz.pl

28

0,67%

Citi Handlowy

15

0,73%

Internetowy kantor

21

0,78%

Liderwalut.pl

16

0,68%

mBank

16

1,01%

PKO BP

11

0,98%

Walutomat

5

0,50%

Santander

5

0,71%

Trejdoo

17

0,78%

Reklama

Tabela 1. Ranking kantorów internetowych z uwzględnieniem liczby walut i średniego spreadu.

 

Nazwa

Prowizja

Opłata za konto

Alior Bank

0%

0 PLN

Cinkciarz.pl

0%

0 PLN

Citi Handlowy

0%

0 PLN

Internetowy kantor

0%

0 PLN

Liderwalut.pl

0%

0 PLN

mBank

0%

0 PLN

PKO BP

0%

0 PLN

Walutomat

do 0,2%

0 PLN

Santander

0%

0 PLN

Trejdoo

0,20%

0 PLN

Reklama

Tabela 2. Ranking kantorów internetowych na kwiecień z uwzględnieniem prowizji i opłaty za korzystanie z konta.

Internetowy kantor - opis rankingu na kwiecień 2021

Alior kantor

Kantor internetowy Alior banku znajduje się na pierwszym miejscu w rankingu stworzonym na miesiąc kwiecień 2021. Kantor Alior umożliwia dokonywanie operacji w 23 różnych walutach, a średni spread wynosi 0,69%. Alior kantor nie pobiera opłat za konto ani prowizji za transakcję.

Cinkciarz kantor

Cinkciarz.pl jest to kantor internetowy oferujący klientom dokonywanie przewalutowania w 28 walutach, średni spread wynosi 0,67%. Platforma umożliwia inwestowanie w waluty, surowce oraz indeksy giełdowe. Prowizja za dokonywane transakcje nie jest pobierana, konto jest darmowe.

Internetowykantor kantor

Liczba dostępnych walut na platformie internetowykantor.pl wynosi 21, średni spread, czyli różnica między ceną zakupu,a ceną sprzedaży - 0,78%. Brak opłat za prowadzenie konta i prowizji za dokonywanie transakcji. Klienci mogą korzystać z aplikacji mobilnej.

Walutomat kantor

Walutomat oferuje 5 walut: PLN, CHF, USD, GBP oraz EUR, średni spread wynosi 0,5%. Brak opłat za prowadzenie konta, Standardowo pobierana jest prowizja 0,2% kwoty transakcji, może być ona mniejsza, gdy kwota transakcji jest wyższa. Klienci mogą korzystać z aplikacji mobilnej.

Reklama

mKantor

mKantor umożliwia klientom wybór spośród 16 walut, średni spread wynosi 1,01%. Prowizja od transakcji nie jest pobierana, podobnie jak w przypadku konta walutowego mBanku. Klienci mogą korzystać z aplikacji mobilnej.

Liderwalut kantor

Liderwalut oferuje klientom transakcje przewalutowania w 16 walutach, średni spread wynosi 0,68%. Prowizja za transakcje, ani opłata za prowadzenie konta nie są pobierane. Istnieje możliwość korzystania z aplikacji mobilnej.

Citi kantor

Liczba dostępnych walut wynosi 15, a średni spread walutowy wyliczony jest na 0,73%. Prowizja od transakcji nie jest pobierana, tak samo jak opłata za prowadzenie konta. Warunkiem założenia konta jest jednak posiadanie rachunku w banku Citi Handlowy.

Santander kantor

Santander kantor oferuje transakcje w 5 walutach, średni spread - 0,71%. Prowizja za transakcje nie jest pobierana, prowadzenie konta jest darmowe. Podobnie jak w poprzedniej ofercie, bank wymaga posiadania rachunku w Santander bank. Możliwość korzystania z aplikacji mobilnej.

PKO BP kantor

Reklama

Dostęp do 11 walut, średni spread wynosi 0,98%. Prowadzenie konta jest darmowe, jednak konieczne jest posiadanie konta osobistego w PKO BP. Prowizja za transakcje wynosi 0%. Istnieje możliwość otrzymania karty wielowalutowej.

Trejdoo kantor

W Trejdoo kantor dostępne jest 17 walut, średni spread wynosi 0,78%, natomiast prowizja od transakcji jest stała i wynosi 0,2%. Opłata za prowadzenie konta nie jest pobierana, niestety brak możliwości skorzystania z aplikacji mobilnej.

Internetowy kantor - opinie

Internetowy kantor jest świetną alternatywą stacjonarnego punktu wymiany walut, większość klientów jest zadowolona z świadczonych przez instytucje usług. Niektórzy preferują jednak tradycyjną formę wymiany walut w kantorze stacjonarnym, w takich przypadkach wersja online niestety się nie sprawdziła.

Przed wybraniem odpowiedniej dla siebie oferty,

klient powinien dokładnie przeanalizować dostępne na rynku propozycje. Kantory internetowe prowadzone przez instytucje bankowe zazwyczaj wymagają posiadania konta osobistego w tym właśnie banku. W niektórych przypadkach opłata za prowadzenie konta nie jest pobierana, natomiast instytucja nalicza procentową prowizję od wykonanych transakcji.

 

Reklama

Źródło: najlepszekonto.pl

Czytaj więcej