Reklama
WIG81 780,51+1,18%
WIG202 423,18+1,48%
EUR / PLN4,32+0,00%
USD / PLN3,99-0,01%
CHF / PLN4,53+0,03%
GBP / PLN5,04+0,00%
EUR / USD1,08+0,00%
DAX17 068,43-0,14%
FT-SE7 719,21-0,12%
CAC 407 795,22+0,34%
DJI38 563,80-0,17%
S&P 5004 975,51-0,60%
ROPA BRENT82,55-0,06%
ROPA WTI77,23-1,37%
ZŁOTO2 023,84-0,03%
SREBRO23,00-0,35%

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

gdzie znajdę materiały z xtb masterclass

W piątek, 22 października odbyła się VI edycja największej bezpłatnej konferencji online dla inwestorów - XTB Investing Masterclass. Dwa bloki tematyczne, 21 ekspertów rynkowych oraz solidna dawka wiedzy ponownie przyciągnęły przed monitory tysiące inwestorów. Jak wyglądała tegoroczna edycja XTB Investing Masterclass oraz którzy prelegenci zostali szczególnie docenieni przez uczestników konferencji?

 

Weź udział w najnowszej konferencji Masterclass 2022

 

Niepewna przyszłość motywem przewodnim

Reklama

Peter Schiff, Rafał Glinicki, dr Przemysław Kwiecień, Marcin Tuszkiewicz - to tylko niektóre z nazwisk ekspertów, których można było wysłuchać w trakcie tegorocznej edycji XTB Investing Masterclass. Dwa bloki tematyczne gwarantowały solidną dawkę wiedzy - zarówno tej dedykowanej początkującym, jak i przeznaczonej dla bardziej doświadczonych inwestorów. Pomimo to, wnioski płynące z większości wykładów zdają się mówić jedno - przyszłość jest niepewna, dlatego warto się na nią przygotować.

Fundamentalnie, wątek ten rozwinięty został m.in. w trakcie prelekcji dr Przemysława Kwietnia zatytułowanej - Gdzie uciec przed inflacją? Temat ten rozwinął poniekąd Maciej Samcik, który opowiedział z kolei o tym, jak zbudować prosty portfel inwestycji na niepewne czasy. Dr Wojciech Świder opowiedział natomiast o mechanicznym nabywaniu spółek z indeksów, bez jednoczesnego uwzględnienia ich wycen, próbując tym samym odpowiedzieć na pytanie, czy rosnąca popularność ETF-ów może doprowadzić do kolejnego krachu?

W trakcie XTB Investing Masterclass nie mogło zabraknąć również techniki. O korekcie 1:1, o tym kiedy warto ją rozgrywać, a kiedy nie, a także o tym co zmieniło się przez ostatnie 20 lat na rynku opowiedział Mieczysław Siudek - trader o wieloletnim doświadczeniu, były uczeń Bryce’a Gilmore’a. Zwolennicy liczb Fibonacciego z pewnością bacznie śledzili wykład Łukasza Fijołka, który opowiadając o Fibonaccim, falach i wolumenie zaprezentował swój system inwestycyjny w praktyce. O mitach, bajkach i legendach związanych z zawodem tradera opowiedział z kolei Grzegorz Moskwa.

Nagrania XTB Investing Masterclass 2021 dostępne na xStation!

Osoby, które nie mogły śledzić na żywo tegorocznej edycji konferencji XTB Investing Masterclass, mają szansę zobaczyć nagrania wszystkich wykładów w dogodnym dla siebie czasie! Wszystkie wykłady są już dostępne na platformie xStation 5 w zakładce Edukacja zarówno dla Klientów XTB, jak i posiadaczy kont demonstracyjnych.

ODBIERZ BEZPŁATNY PAKIET NAGRAŃ Z KONFERENCJI

Nagrodzeni w trakcie XTB Investing Masterclass

Reklama

W trakcie trwania całej konferencji, zaproszeni na nią eksperci byli aktywnie oceniani przez słuchaczy. Po podliczeniu wszystkich głosów, XTB przyznało nagrody prelegentom, których wykłady zdobyły największe uznanie wśród uczestników XTB Investing Masterclass. Lista nagrodzonych znajduje się poniżej:

  • I miejsce - Rafał Glinicki za wykład “Koniec korekty jako wynik walki popytu z podażą”. W jego trakcie mogliśmy się dowiedzieć m.in. jak rozpoznać, że rynek znajduje się w fazie korekty oraz jak wykorzystać jej koniec w celu zajęcia pozycji. Prosty schemat działania w połączeniu z licznymi przykładami rynkowymi sprawił, że prelekcja prezesa VSA Trader oraz CEO Black Wolf znalazła się w gronie najwyżej ocenianych!
  • II miejsce - Mateusz Samołyk za wykład “Poszukiwanie dywidendowych arystokratów na niedywidendowym rynku. Portfel cashflowów na GPW.”. Autor bloga inwestomat.eu oraz podcastu o tej samej nazwie przekonał uczestników konferencji, że wcale nie trzeba “uciekać za Atlantyk” w celu znalezienia dobrej spółki dywidendowej.
  • III miejsce - Marcin Tuszkiewicz za wykład “Wyzwania energetyczne świata - ETF-y, surowce i akcje w potencjalnych mega trendach”. Rosnące ceny surowców energetycznych oraz akcji spółek je wydobywających z pewnością cieszą posiadaczy długich pozycji w tych aktywach. Ale czy za rogiem może czaić się wieloletnia bessa? Marcin Tuszkiewicz wskazując na zbliżające się zmiany zagwarantował sobie miejsce na podium!

 

Zapisz się na najnowszą konferencję Masterclass 2022

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 73% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Czytaj więcej