Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

EURGBP

Para walutowa euro funt (EURGBP), nie jest zaliczana do najciekawszych instrumentów rynku walutowego Forex. Kurs EURGBP zwykle wykazuje mniejszą zmienność. Ruchy są powolne i często kurs wpada w wąskie konsolidacje. To nie jest dobre środowisko do inwestowania. Od grudnia 2015 roku kurs euro w stosunku do funta nieustannie się umacniał. Z poziomu 0.70 zaliczyliśmy wzrosty w okolice 0.92 funta. Ostatnie 3 miesiące przyniosły odreagowanie. Wszystko oczywiście związane jest z sytuacją fundamentalną, która towarzyszy notowaniom funta. Kurs funta praktycznie umocnił się przez ostatni czas w stosunku do większości walut i to wszystko związane jest zdyskontowaniem przez rynek kolejnych scenariuszy dot. Brexitu. Aktualnie kurs euro funta waha się w okolicach 0.8523. Czy w najbliższych sesja jest szansa na dalszą kontynuację spadków? Zróbmy wielointerwałową analizę techniczną pary EURGBP.

Sytuacja techniczna na parze EURGBP na interwale miesięcznym

Od kryzysu finansowego z 2008 roku kurs euro w stosunku do dolara utrzymuje się w szerokiej konsolidacji, sięgającej 2500 pipsów. Maksimum wynosi 0.98, a minimum to okolice 0.69. Od czasu kryzysu mieliśmy do czynienia z dwiema bardzo podobnymi falami wzrostowymi. Obie fale trwały około 17 miesięcy. To oznacza, że większość czasu kurs euro funta przebywa w delikatnej tendencji spadkowej. Niestety miesięczna zmienność nie jest zadowalająca, bo wynosi ona około 110 pipsów. To trudne środowisko w szczególności dla swing traderów. Na wykresie miesięcznym najbliższe wsparcie kształtuje się w okolicach 0.8302. Wydaje się, że jeżeli tylko brytyjski parlament przedłuży negocjacje o ponad 2 miesiące to kurs euro funta może zlecieć o te kolejne 200 pipsów.

Interwał tygodniowy - sesja czwartkowa kluczowa dla rynku

Sytuacja techniczna na interwale tygodniowym również jest prospadkowa. Z jednym małym problemem. Bardzo ważne jest zamknięcie aktualnie trwającego tygodnia. W końcu to jeden z najważniejszych tygodni dla funta w 2019 roku. Na interwale tygodniowym również jest przestrzeń do spadków. W zasadzie najbliższe wsparcie dokładnie pokrywa się z sytuacją miesięczną. Oporem przed odwróceniem fali spadkowej powinien być pułap 0.8656, który od aktualnego kursu oddalony jest o ponad 140 pipsów. Na ten moment nie mamy żadnych formacji technicznych, które wygenerowałyby sygnał do spadków bądź wzrostów.

Wykres euro funta

Wykres euro funta

Reklama

Wykres euro funta EURGBP na interwale tygodniowym

Objęcia na interwale dziennym - winne głosowania

Na węższym interwale jakim jest interwał dzienny widzimy kilka po sobie następujących objęć. Ostatnie jest prospadkowe. Taka rynkowa sytuacja nie jest łatwa do rozgrywania, bo otrzymujemy kolejne mylne sygnały dotyczące przyszłej zmiany kursu. Dzisiejsze głosowanie w Izbie Gmin będzie zdecydowanie najważniejsze. To od niego zależy czy kurs euro funta przełamie lokalny dołek i w przeciągu kolejnych sesji osiągnie pułap 0.8302. Czy twoim zdaniem taki scenariusz jest realny do osiągnięcia przez EURGBP? Daj znać w komentarzu pod tym artykułem

Czytaj więcej