Reklama

Brak danych

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

dash krypto

  • W styczniu znacząco wzrosła liczba kobiet, które zdecydowały się zainwestować w kryptowaluty – w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.
  • Ethereum i Dash odnotowują największy wzrost z miesiąca na miesiąc w globalnej aktywności handlowej.

Nowa fala kobiet, które decydują się inwestować, pomaga napędzać wzrost popytu na kryptowaluty, takie jak bitcoin i ethereum – wskazują najnowsze dane zaprezentowane przez eToro.

Odsetek kobiet inwestujących w bitcoin i ethereum wzrósł odpowiednio do 15% i 12% w ciągu ostatniego roku, w porównaniu z 10% i 11% na początku 2020 roku.

Tymczasem dane pokazują również, że średni wiek inwestorów kupujących dwie główne kryptowaluty w ostatnich latach globalnie spadł. Przeciętny inwestor bitcoina miał 37 lat w 2017 roku w porównaniu do 35 lat obecnie, podczas gdy średni wiek inwestorów ethereum spadł z 35 do 32 lat w tym samym okresie.

Reklama

Zmiany demograficzne nastąpiły wraz ze wzrostem ceny bitcoinów; wartość tej kryptowaluty wzrosła z około 8 000 dolarów do blisko 30 000 dolarów na koniec 2020 roku. Trend ten utrzymał się w 2021 r., kiedy bitcoin osiągnął najwyższy w historii poziom 41 826 dolarów na początku stycznia, tuż przed okresem spadku i obecnie jest wart około 37 000 dolarów.

Dane platformy eToro pokazują, że więcej inwestorów niż kiedykolwiek skorzystało z tego wzrostu, a liczba inwestujących w dwie główne kryptowaluty dynamicznie wzrosła w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

W sumie liczba osób posiadających bitcoiny na platformie pod koniec stycznia 2021 r. wzrosła ponad dwukrotnie w porównaniu z tym samym okresem rok temu, odnotowując 106% wzrost. Ethereum także podąża tą ścieżką, zaliczając wzrost o 82% rok do roku.

Ethereum również odnotował znaczny wzrost cen i osiągnął rekordowy poziom w tym tygodniu i był drugą najczęściej wymienianą kryptowalutą w styczniu. W porównaniu z poprzednim miesiącem Ethereum odnotował wzrost aktywności handlowej o 313%.

W międzyczasie Dash,

cyfrowa waluta pozycjonowana jako bezpośredni rywal bitcoina, odnotowała w zeszłym miesiącu największy wzrost obrotów z miesiąca na miesiąc sięgający 348%, co pozwoliło jej ponownie znaleźć się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych kryptowalut.

XRP był jedyną kryptowalutą,

Reklama

która odnotował mniejszą aktywność handlową w styczniu niż miesiąc wcześniej. Token, który jest podstawową walutą systemu rozliczeń brutto w czasie rzeczywistym dla Ripple, został w ostatnich tygodniach ograniczony w handlu dla klientów eToro w USA po tym, jak amerykańskie organy regulacyjne złożyły pozew przeciwko Ripple.

Simon Peters, analityk rynkowy i ekspert ds. Kryptowalut w eToro, powiedział:

„Duża atrakcyjność sektora kryptowalut w coraz większym stopniu znajduje odzwierciedlenie w dywersyfikacji bazy inwestorów”.

„Analizując liczby, nie jest zaskakującym, że zarówno bitcoin, jak i ethereum po zaliczeniu bardzo dobrego roku, dominują w styczniowej aktywności handlowej. Jest to jednak rynek, który cały czas rośnie i istnieją możliwości inwestowania w wiele kryptowalut, jak pokazuje zwiększony popyt na alternatywne aktywa, takie jak Cardano i Dash”.

„Niemniej jednak aktywa te są zmiennei powinny być wykorzystywane jedynie jako niewielka część zdywersyfikowanego portfela”.

 

Najpopularniejsze globalnie kryptowaluty pośród klientów eToro - styczeń 2021 r.

Pozycja w styczniu

Kryptowaluta

Procentowa zmiana aktywności handlowej m/m

Pozycja w grudniu

1

Bitcoin

167%

2

2

Ethereum

313%

3

3

Cardano

252%

4

4

XRP

-53%

1

5

Stellar

184%

5

6

Litecoin

136%

6

7

Bitcoin Cash

182%

8

8

Dash

348%

12

9

MIOTA

175%

9

10

Tron

85%

7

Reklama

 

Czytaj więcej