Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Cyberpunk

Po długim oczekiwaniu ukazał się trailer gry Cyberpunk 2077. Zawiera on ukrytą wiadomość dla fanów. Jaką treść przekazuje w niej ekipa CD Projekt?  Czy dowiemy się czegoś istotnego na temat nowej gry? Jak wygląda reakcja rynku?

 

CD Projekt na targach E3

W ostatnich dniach trwają targi E3 organizowane w Los Angeles przez Microsoft. Uczestniczy w nich wiele firm z branży gier. 10 czerwca na konferencji miał miejsce pokaz trailera długo oczekiwanej gry Cyberpunk 2077 słynnej spółki CD Projekt, znanej z serii Wiedźmin. Trailer można obejrzeć poniżej:

 

Reklama

 

 

Po raz pierwszy wzmianki o planach dotyczących Cyberpunka pojawiły się w 2012 r. Od ostatnich wieści na temat gry minęło pół roku.

Cyberpunk 2077 to gra fabularna dla jednego gracza (singleplayer).

Reklama

Zwraca się uwagę na podobieństwo nowej gry do GTA V, wydanej przez Rockstar Games, która od kilku lat cieszy się ogromną popularnością.

 

Ukryty list do fanów

W trailerze gry Cyberpunk 2077 ekipa CD Projekt zawarła ukryty list do fanów, który ukazał się jedynie przez moment, ale został uchwycony przez wnikliwych obserwatorów. List ten zawiera następującą treść:

„Minęło ponad 2077 dni, odkąd oznajmiliśmy nasze plany co do projektu Cyberpunk 2077. Wypuściliśmy trailer CGI, udzieliliśmy kilku wywiadów i (...) zapadła cisza. To normalna procedura przy tego rodzaju rzeczach. Ogłaszasz grę, zamykasz się, podwijasz rękawy i bierzesz się do pracy. Chcieliśmy najpierw wam dać Wiedźmina 3 i oba dodatki, dlatego czas oczekiwania był dłuższy niż planowaliśmy. Przepraszamy za to.

Gdy tylko zakończyliśmy pracę nad „Krew i wino”, mogliśmy rozwinąć pełną prędkość prac nad produkcją Cyberpunka 2077. Ale zdecydowaliśmy się być cicho. Dlaczego? W tym momencie podjęliśmy decyzję o wznowieniu rozmów o grze dopiero, gdy będzie co pokazać. Coś pełnego znaczenia i istotnego. To z tego względu, że czekaliście (nie)cierpliwie tak długi czas i nie chcieliśmy, żeby ktokolwiek czuł, że przyjmujemy to za coś oczywistego. Wręcz przeciwnie – to dało nam mnóstwo dodatkowej motywacji. Ta ekscytacja jest prawdziwa, więc pot i łzy muszą również być prawdziwe:).

Reklama

Ale co do tego punktu. Dzisiaj jest ten dzień. Jeśli widzisz to, oznacza to, że oglądałeś trailer Cyberpunka, alternatywną wersję przyszłości, gdzie Ameryka jest w kawałkach. Megakorporacje (...) cywilizowane życie, a gangi robią resztę. Podczas, gdy ten świat jest pełen adrenaliny, nie pozwól, by pościgi samochodowe i broń doprowadziły cię do zguby. Cyberpunk 2077 jest prawdziwą przygodową grą RPG singleplayer. Będziesz mógł wykreować swój własny charakter i (...) reszty dowiesz się z tego, co pokazujemy na naszym stoisku na E3.

Zanim skończymy, prawdopodobnie macie kilka pytań:

  1. Kiedy? Gdy mówiliśmy, że wydamy grę tylko wtedy, gdy będzie gotowa, to właśnie to mieliśmy na myśli. Jesteśmy definitywnie bliżej, dużo bliżej daty wydania niż byliśmy kiedyś:), ale wciąż to nie jest czas, aby potwierdzić cokolwiek, więc to wciąż wymaga cierpliwości. Jakość jest jedyną rzeczą, która nami kieruje – to jest urok bycia niezależnym studiem i swoim własnym wydawcą.
  2. Jak duże to będzie? Bardzo duże, ale (...) aby być szczerym, nie mamy takich dowodów, jakich zapewne oczekujecie. Obiecujemy, że zrobimy to zanim zaczniemy rozmawiać o jakichkolwiek zamówieniach wstępnych lub otrzymamy prośby od was.
  3. Darmowe DLC/dodatki/DRM? Nie oczekujcie niczego mniej niż dostaliście w Wiedźminie 3. Co do DRM, Cyberpunk 2077 będzie w 100% wolny od DRM na PC.
  4. Mikrotransakcje? W grze singleplayer? Czy oszaleliście?

Jeszcze raz dziękujemy za waszą cierpliwość.”

 

Czego się dowiedzieliśmy?

Z informacji zawartych w sekretnym liście wynika, że gra Cyberpunk 2077 jest rozbudowaną grą fabularną dla jednego gracza, której akcja dzieje się w przyszłości na terenie Ameryki zdominowanej przez korporacje i gangi. Akcja będzie się rozgrywać w mrocznych zaułkach futurystycznego miasta, obfitując w dopracowane szczegóły rozwiązań technologicznych z przyszłości. Na pewno nie zabraknie w niej adrenaliny. Gracz będzie mógł kreować swoją postać.

Reklama

Dowiedzieliśmy się także, że gra będzie wolna od zabezpieczeń DRM. Dostępne będą bezpłatne dodatki. Nie będzie w niej żadnych mikropłatności.

Wiemy także, że potrzebna jest dalsza cierpliwość, zanim gra zostanie w pełni dopracowana. Twórcy gry mają nadzieję, że po długim okresie oczekiwania zaskoczą miłośników gier swoim nowym projektem.

List do fanów zdradził trochę szczegółów, ale jednocześnie wzbudził jeszcze więcej ciekawości, gdyż na razie nie wiemy, kiedy gra zostanie wydana.

 

Reakcja inwestorów

Na otwarciu dzisiejszej sesji na GPW na wzmiankę o trailerze nowej gry CD Projekt, cena akcji spółki wzrosła o 6,39%. Jednak w trakcje sesji kurs zaczął się osuwać w dół, przed godziną 12 spadając nawet o ponad 6%, po czym zaczął odrabiać straty.

 

Reklama

FXMAG akcje cd projekt odsłania tajemnice - cyberpunk 2077 ukaże się w tym roku? cyberpunk cd projekt spółki gamingowe gpw akcje 1

FXMAG akcje cd projekt odsłania tajemnice - cyberpunk 2077 ukaże się w tym roku? cyberpunk cd projekt spółki gamingowe gpw akcje 1

Wykres CD Projekt - interwał 1 H

 

Prawdopodobnie inwestorzy początkowo ucieszyli się na informację o trailerze nowej gry. Trailer świadczy o tym, że prace nad grą posuwają się do przodu. Mieli też okazję zapoznać z treścią listu, który prawdopodobnie nie dostarczył tych informacji, na które liczyli najbardziej. Inwestorzy zapewne oczekują na konkretne informacje dotyczące daty wydania gry i premiery. Na razie rynek oczekuje na dalsze wieści.

Czytaj więcej