Kiedy dokonaliśmy wyboru odpowiedniego partnera IT, warto poczynić kolejny krok i zadbać o prawidłowe rozpoczęcie, a następnie całościowy przebieg współpracy. Outsourcing to niewątpliwie świetny sposób na szybkie pozyskanie wykwalifikowanych specjalistów oraz zoptymalizowanie wydatków na IT. Co decyduje o jego sukcesie i jak skutecznie przenieść go na nowy, wyższy poziom?
Pomimo, że każdy z programistów pracuje nad swoim “kawałkiem kodu” i docelowo zaangażowany jest w jakiś jeden, konkretny obszar, dobrze byłoby, aby znał on całościowe założenia realizowanego projektu i wiedział, czego częścią jest wykonywana przez niego praca. Dlaczego ma to tak ogromne znaczenie? Kościół, muzeum czy centrum handlowe - każde z nich może powstać z cegły, ale też każde z nich powinno mieć inny kształt. Przybliżając pracownikom wizję oczekiwanego, końcowego efektu prac, nie tylko znacząco ułatwimy im podejmowanie codziennych decyzji, ale również sprawimy, że będą one bardziej efektywne.
Upewnij się, czy wszyscy członkowie projektu znają i wykorzystują te same metodologie. Przed rozpoczęciem projektu ustal, jakie zasady i procesy będą obowiązywać wszystkie zaangażowane w niego osoby. Niezależnie od tego, czy będzie to Scrum, AgilePM, Lean, Prince 2, czy jeszcze coś innego - uzgodnienie zestawu obowiązujących zasad i procesów już na samym początku projektu z pewnością ułatwi zespołom