Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

CDPROJEKT

Energia wzrostowa wykazywana na otwarciu wczorajszej sesji dość szybko uległa wyczerpaniu i w kolejnych godzinach notowań kurs FW20 spadał. Na słabsze zachowanie indeksu bazowego miał wpływ przede wszystkim spadek akcji CDPROJEKT oraz spółek odzieżowych LPP i CCC, lepsze zachowanie największych banków nie było w stanie tego skompensować.

Na wykresie 60-min początkowe wybicie z formacji odwróconej RGR zostało zanegowane i kurs powrócił poniżej przebiegu hipotetycznej linii szyi, nie udał się również atak na lokalny szczyt sprzed tygodnia (1785 pkt.). Podtrzymane jednak jest wcześniejsze, górne wyłamanie z kanału spadkowego i kurs przeszedł w trend boczny. Na wykresie dziennym notowania konsolidują się przy podstawie ponad 3 miesięcznej konsolidacji (1735 pkt.). Po ubiegłotygodniowym naruszeniu tej bariery jej siła została osłabiona, ale wciąż dowodzi skuteczności. Zgodnie z tym kurs powinien wykazywać dążenie w kierunku górnego ograniczenia, czyli 1855 pkt.

Wczorajsza sesja na głównych rynkach zagranicznych była dość rozbieżna porównując zachowanie giełd zachodnioeuropejskich oraz amerykańskich, z korzyścią dla rynku amerykańskiego. Co więcej, z dzisiejszym porankiem nieufność wobec zwyżki głównych indeksów S&P500 lub Nasdaq100 jest wciąż podtrzymana i futures na główne indeksy zachodnioeuropejskie pozostają blisko wczorajszego zamknięcia na rynku kasowym. Zmiana notowań głównych kontraktów terminowych implikuje neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty wskaźnika nastrojów w niemieckiej gospodarce instytutu ZEW oraz dane o produkcji przemysłowej w USA.

FW20 w układzie dziennym

Spadki akcji CDPROJEKT i spółek odzieżowych LPP i CCC miały wpływ na słabsze zachowanie indeksu bazowego - 1

Spadki akcji CDPROJEKT i spółek odzieżowych LPP i CCC miały wpływ na słabsze zachowanie indeksu bazowego - 1

Czytaj więcej