Reklama
WIG82 745,58+1,45%
WIG202 436,05+1,72%
EUR / PLN4,31-0,21%
USD / PLN3,99-0,09%
CHF / PLN4,43+0,43%
GBP / PLN5,04+0,07%
EUR / USD1,08-0,12%
DAX18 501,15+0,13%
FT-SE7 959,96+0,35%
CAC 408 205,81+0,01%
DJI39 769,69+0,02%
S&P 5005 251,17+0,05%
ROPA BRENT86,65+1,11%
ROPA WTI82,10+0,47%
ZŁOTO2 220,30+1,30%
SREBRO24,86+1,18%

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

bmth avalanche

Na rynku ciągle pojawiają się nowe projekty kryptowalutowe, które często stwarzają okazję dla inwestorów. Wiele z takich projektów odnosi sukces i zapewnia zyski, tym którzy decydują się je wesprzeć, inne wręcz przeciwnie upadają w bardzo szybkim tempie. W dzisiejszym materiale poddane analizie zostało kilka projektów które już zyskały popularność, takich jak: Avalanche, Solana, Polygon czy Kusama. Jak zainwestować w te kryptowaluty? Jednym z brokerów, który w ostatnim czasie wprowadził do swojej oferty kontrakty CFD na te projekty jest TMS Brokers, a więcej informacji na ten temat znajdziesz w tym artykule.

 

Avalanche - Jak działa i czym jest Avalanche?

Avalanche. Projekt został uruchomiony we wrześniu 2020 roku, choć swoje początki może umiejscowić już w roku 2018. Autorem projektu jest informatyk i profesor Uniwersytetu Cornell - Emin Gun Sirera. Avalanche to blockchain, a powstał po to aby łączyć możliwości skalowania i szybkiego czasu potwierdzenia poprzez protokół Avalanche Consensus Protocol. System opiera się na trzech współdziałających ze sobą blockchainach: X-Chain, C-Chain oraz P-Chain, co pośrednio sprawia iż platforma jest dostępna także do komercyjnych zastosowań. Jednym z największych rywali i konkurentów o ile nie największym jest wciąż Ethereum, która dominuje w DeFi. Co ciekawe Avalanche obsługuje Ethereum Virtual Machine (EVM), ale wykorzystuje on iny mechanizm do zabezpieczenia sieci. W przypadku Avalanche istnieje możliwość komunikacji między różnymi sieciami, co wyróżnia go od niektórych sieci. Realizacja transakcji jest możliwa poprzez tą sieć w zaledwie 3 sekundy, według Ava Labs, platforma może obsłużyć nawet 6,5 tys. transakcji na sekundę.

 

Solana - Jak działa i czym jest Solana?

Solana jest programowalnym blockchainem - obsługuje smart kontrakty, zdecentralizowane aplikacje, wykorzystuje algorytm proof of history i jest najszybszym programowalnym blockchainem. Korzysta z mechanizmu proof-of-stake o niskiej barierze wejścia. Solana działa w oparciu o zaadaptowany model proof-of-stake, posiada funkcje takie jak: tower BFT, Gulf Stream, Archives, Pipelining, Turbine czy Cloudbreak. Sieć jest wydajna i szybka, system ma możliwość śledzenia kolejności zdarzeń, dzięki proof-of-history działa na zasadzie zegara kryptograficznego i ma możliwość funkcjonowania jako zdecentralizowany zegar (proof-of-work), transakcje są znakowane czasem. Solana może przetworzyć ok. 50 000 transakcji na sekundę. Twórcą Solany jest Anatoly Yakovenko, który w roku 2017 ogłosił rozpoczęcie prac nad platformą. Istotnym konkurentem jest Ethereum czy Cardano. Token SOL od momentu uruchomienia sieci mainnet (2020 r.) jest w pierwszej dziesiątce kryptowalut, pod względem kapitalizacji rynkowej.

 

Polygon - Jak działa i czym jest Polygon?

Reklama

Polygon (MATIC) - token Ethereum, umożliwia on działanie sieci Polygon Network. Celem projektu jest zapewnienie tańszych i szybszych transakcji na Ethereum przy użyciu łańcuchów pobocznych warstwy 2. Konkurencja: Polkadot oraz Cosmos, istotą projektu jest skalowalność - jest mocno elastyczny. Blockchain oparty na proof-of-stake, posiada własną strukturę, natywne dAppy i węzły, transakcje rozliczane są jednak na głównym łańcuchu Ethereum. Za pomocą kryptowaluty Matic można opłacać opłaty transakcyjne, jego podaż wynosi około 6,3 miliarda, a maksymalna 10 miliardów. W momencie pisania artykułu kurs kryptowaluty wynosił 3,17 PLN, (0,72 USD).

 

Kusama - Jak działa i czym jest Kusama?

Kusama - łańcuch bloków zbudowany przy użyciu Substrate. Powstał w roku 2016 jako projekt autorstwa współzałożyciela Ethereum - Gavina Wood’a oraz Petera Czaban’a i Roberta Habermeier’a. Kusama to projekt założony przez Fundację WEB3, a jej natywnym tokenem jest KSM, który posiada możliwość stakingu. Jest to szybsza wersja sieci Polkadot, aczkolwiek ich mechanizmy są do siebie bardzo podobne. Kusama używana jest głównie do walidacji sieci, nominacji walidatorów oraz łączenia para chain czy para thread. W momencie tworzenia artykułu kurs Kusama wynosi 83,85 USD oraz 371,67 PLN.

 

Więcej informacji o kryptowalutowych projektach znajdziesz na naszej stronie w zakładce edukacja!

Czytaj więcej