Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

bitbay kursy walut

BitBay, wiodąca europejska giełda kryptowalutowa, przeszła niedawno audyt sprawozdania finansowego, potwierdzający zgodność działań z wymogami estońskiej jednostki analityki finansowej – Financial Intelligence Unit. To oznacza, że BitBay jest pierwszą giełdą kryptowalut z licencją wydaną w Estonii, która pomyślnie przeszła tę ocenę. Po ukończeniu procedury audytowej, spółka upubliczniła również swoje sprawozdanie finansowe.

Audyt finansowy został przeprowadzony przez niezależną zewnętrzną agencję audytową, certyfikowaną przez estoński rząd. Zbadano istnienie i stan aktywów oraz ich obecność na kontach użytkowników – obejmuje to zarówno aktywa kryptowalutowe, jak również fiducjarne. Analizie w ramach audytu podlegały także sprawozdania finansowe oraz dochody, przychody i zyski. Potwierdzono również zgodność działań firmy z obowiązującymi procedurami AML (Anti-Money Laundering – przeciwdziałanie praniu pieniędzy) i KYC (Know Your Customer – weryfikacja tożsamości klienta).

Wyżej wymienione analizy zostały przeprowadzone w ramach wymogów narzucanych przez estońskie prawo. Wyniki audytu świadczą o tym, że lokalni regulatorzy pozytywnie oceniają BitBay pod kątem wiarygodności, przejrzystości finansowej i bezpieczeństwa. Procedura potwierdziła również stabilność finansową firmy, a także odpowiednią ochronę i zabezpieczenie aktywów użytkowników. To oznacza, że każda jednostka waluty zdeponowana przez nich na koncie BitBay ma pokrycie w rzeczywistości. Ponadto, wszystkie wymagania dotyczące zwalczania nadużyć finansowych i bezpieczeństwa stawiane przez estońską jednostkę analityki finansowej są w pełni spełnione.

– Przejrzystość finansowa i bezpieczeństwo są dla nas najwyższymi priorytetami. Wierzymy, że w świecie finansów, także kryptowalutowych, odpowiednie regulacje prawne są koniecznością, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich uczestników rynku. Uznanie tak szanowanego i wymagającego autorytetu jak estońska jednostka analityki finansowej potwierdza, że obraliśmy właściwą drogę rozwoju. Oczywiście, stały i dynamiczny rozwój rynku sprawia, że nie chcemy osiadać na laurach. Nieustannie będziemy poprawiać nasze standardy bezpieczeństwa i procedury wewnętrzne, aby spełnić oczekiwania regulatorów i zapewnić bezpieczeństwo naszym klientom – komentuje biuro prasowe BitBay.

Reklama

Po wynikach audytu giełda kryptowalut BitBay upubliczniła również swoje sprawozdanie finansowe. Od października 2019 r. do grudnia 2020 r. spółka wypracowała 8 849 686 EUR przychodu netto, osiągając tym samym zysk netto w wysokości 6 591 835 EUR po opodatkowaniu.

O BitBay:

BitBay to jedna z największych giełd walut cyfrowych w Europie, z której korzysta ponad milion użytkowników. Firma została założona w 2014 roku, a jej działalność kontrolowana jest przez estońską jednostkę analityki finansowej (Financial Intelligence Unit). BitBay zapewnia bezpieczeństwo i ochronę wszystkich depozytów oraz transakcji w ramach platformy poprzez ścisłe przestrzeganie procedur z zakresu Anti-Money Laundering i Know Your Customer.

Użytkownicy mogą łatwo i sprawnie doładowywać swoje konta w walutach tradycyjnych poprzez kartę debetową lub kredytową oraz przelewy bankowe (tradycyjne i natychmiastowe). Platforma udostępnia możliwość handlowania ponad 50 rodzajami kryptowalut w parach z walutami tradycyjnymi (EUR, GBP i PLN), stablecoinami (USDT i USDC), oraz BTC i ETH. Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu konsumenckiemu i rozwijać biznes, firma wdraża usługi takie jak BitBay Kantor czy BitBay Pay.

Czytaj więcej