Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
profile icon
Reklama
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Październik w wykonaniu złotego jest jak na razie bardzo udany. Polska waluta umacnia się m.in. do dolara i euro. Perspektywy techniczne wciąż są korzystne, a do tego dochodzą pozytywne fundamenty w postaci rosnących oczekiwań co do podwyżek stóp procentowych w Polsce.

 

W ostatnich dniach na rynku EUR/PLN obserwujemy korektę wzrostową, podczas której złoty osłabia się nieco do euro, po wcześniejszym, dynamicznym umocnieniu. Podstawowym założeniem jest jednak utrzymanie trendu spadkowego kursu EUR/PLN, a sygnał kontynuacji tego ruchu możemy otrzymać w momencie wybicia się notowań z korekcyjnego kanału wzrostowego. W takiej sytuacji scenariusz spadkowy, oparty na formacji flagi, zakładał będzie wystąpienie nowego impulsu spadkowego z zasięgiem w okolicy 4,187. Ewentualne spadki może jednak wstrzymać okrągły poziom 4,20, gdzie zlokalizowana jest istotna strefa wsparcia.

 

EUR/PLN
EUR/PLN
4.25
-0.53 %
1 tydzień
1.55 %
1 miesiąc
1.31 %
1 rok
-1.5 %
5 lat
-6.57 %
– H4

eurplneurpln

 

Techniczna siła złotego widoczna jest w przypadku pary USD/PLN. Tutaj ostatnie spadki (po wybiciu poziomu 3,615) nie były już tak dynamiczne, ale za tonie doszło do załamania sekwencji coraz niższych szczytów i dołków – podczas korekty na rynku EUR/PLN, kurs

USD/PLN
USD/PLN
3.66
-1.62 %
1 tydzień
-5.54 %
1 miesiąc
-9.47 %
1 rok
-8.29 %
5 lat
-10.15 %
poruszał się w szerszym  kanale spadkowym. Kurs tej pary ma jeszcze przestrzeń do spadków, gdyż najbliższe istotne wsparcie zlokalizowane jest przy poziomie 3,555.

 

USD/PLN – H4

usdplnusdpln

 

W ostatnim czasie złoty bardziej umocnił się w stosunku do euro niż do dolara, chociaż to waluta wspólnoty wydawała się mieć przewagę techniczną nad dolarem. Ta przewaga maleje ze względu na to, że kurs EUR/USD nie jest w stanie trwale przebić się przez opór przy poziomie 1,185. Jeśli to się stanie, to zwiększy to potencjał scenariusza spadkowego w przypadku pary USD/PLN, ale jeśli kurs EUR/USD spadnie poniżej strefy wsparcia przy poziomie 1,168 (uruchamiając formację RGR z z potencjalnym zasięgiem spadków przy poziomie 1,22), to będzie to korzystne dla scenariusza spadkowego dla pary EUR/PLN.

 

EUR/USD – D1

eurusdeurusd


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Tematy

komentarze

Komentarze

Sortuj według:  Najistotniejsze

  • Najnowsze
  • Najstarsze

Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję

Reklama
Reklama

Najnowsze

Polecane