Na rynkach metali szlachetnych widzimy potencjalne sygnały słabości popytu. Mogą one skutkować odwróceniem tendencji wzrostowej tylko w krótkim terminie, ale ze względu na obowiązujący średnioterminowy trend spadkowy, mogą być również początkiem kolejnego impulsu podażowego.
Złoto buduje obecnie największą korektę w rozpoczętym w listopadzie ubiegłego roku impulsie spadkowym. Pomimo utworzenia nowego wyższego szczytu na tym rynku, siła kupujących na rynku srebra spadła. W rezultacie na tym silnie skorelowanym ze złotem rynku nie został utworzony nowy wyższy szczyt. Taka dywergencja sygnalizuje możliwe odwrócenie tendencji wzrostowej, zwłaszcza, że dodatkowo na rynku złota powstała dywergencja ze wskaźnikiem MACD. Sygnał słabości popytu będzie obowiązywał do momentu przebicia strefy oporu (16,7) na rynku srebra.
Złoto - H4
Srebro - H4
W przypadku rynku srebra, sygnał słabości kupujących może zostać dodatkowo potwierdzony przez spadkową formację podwójnego szczytu. Jeśli po dwukrotnym teście poziomu 16,7 dojdzie do przebicia poziomu 16,26, to oczekiwać będziemy spadków przynajmniej do poziomu 15,82. Warto zauważyć, że formacja ta tworzy się na niezwykle istotnym poziomie oporu, który dodatkowo wzmocniony jest przez układ overbalance.
Srebro - H4
Komentarze
Sortuj według: Najistotniejsze
Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję