Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Złoto da zarobić podczas referendum

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Societe Generale  SA wyszło z pomysłem jak zarobić na jutrzejszym referendum niezależnie od tego czy Wielka Brytania wyjdzie czy pozostanie w Unii Europejskiej – postawcie na zwiększenie zmienności na złocie.

 

Według banków inwestycyjnych, ruchy na złocie powinny się zwiększyć niezależnie od tego czy Brytyjczycy opowiedzą się za Brexitem, czy przeciw niemu. Specjalista do spraw surowców Mark Keenan w wywiadzie dla serwisu Bloomberg stwierdził, że inwestorzy mogą lokować swoje pieniądze w longi na tak zwanym swapie zmienności złota, który zyskuje gdy zmienność się zwiększa.

Obecnie rynki w napięciu oczekują wyników głosowania. Banki centralne, politycy oraz inwestorzy (w tym George Soros) zgodnie twierdzą, że opuszczenie UE wzburzy rynki walutowe, surowcowe oraz inne. Analitycy spodziewają się dużego zamieszania na rynku złota, chociaż przyznają, że pozostanie w Unii Europejskiej powinno osłabić ten proces.

Reklama

 

Wzrost wartości

„W razie Brexitu spodziewamy się 10% wzrostu ceny złota, do ceny około 1400 dolarów.” Komentuje Keenan. „Spodziewamy się także znacznie podwyższonej zmienności, która może być zależna od całej gamy instrumentów finansowych opartych na złocie takich jak wspomniane swapy” dodaje.

Obecnie kurs złota nieco osłabił się, głównie ze względu na to, że ostatnie sondaże wskazują na przewagę głosów przeciw wyjściu. Obecnie złoto handlowane jest poniżej 1280 $ za uncję. Historyczna studniowa zmienność na złocie we wtorek urosła do najwyższego poziomu od marca 2015 roku.

 

Reklama

Zarobić na zmienności

Banki utrzymują swoje stanowisko, że najlepszym sposobem na zarobienie w trakcie Brexitu jest zaopatrzenie się w instrumenty zyskujące w razie zwiększenia płynności. Takie pozycje powinny dać zarobić niezależnie od wyników głosowania bo tak czy tak zmienność będzie podwyższona. W razie pozostania w Unii zmienność powinna zwiększyć się na skutek wychodzenia z długich pozycji na złocie.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Piotr Cichorski

Piotr Cichorski

Niezależny trader. Inwestuje wyłącznie intraday'owo, koncentrując się głównie na scalpingu. Swoje inwestycje opiera przede wszystkim na reakcjach cen na publikacje makroekonomiczne. Na rynku Forex od 2010 roku.


Tematy

Reklama
Reklama