Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Wyniki ze Stanów Zjednoczonych zdominowały rynki walutowe. PKB w USA powrócił do poziomu sprzed pandemii

|
selectedselectedselected
Wyniki ze Stanów Zjednoczonych zdominowały rynki walutowe. PKB w USA powrócił do poziomu sprzed pandemii | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W tym tygodniu rynki walutowe zdominowały wyniki ze Stanów Zjednoczonych. Spośród nich najważniejsze było spotkanie FED i wyniki PKB. Według wstępnych szacunków produkt krajowy brutto w II kwartale wzrósł o 6,5% w ujęciu rocznym, przekraczając tym samym poziom sprzed wybuchu pandemii. To pokazuje, że ożywienie gospodarcze w USA jest znacznie szybsze niż w strefie euro, gdzie przyśpieszenia wzrostu PKB możemy się spodziewać dopiero w drugiej połowie roku. Jednocześnie wyraźnie widać, że gospodarka amerykańska wychodzi z kryzysu szybciej niż w 2008 r.

W związku z obecną sytuacją amerykański FED rozważa zmniejszenie miesięcznych zakupów papierów wartościowych

Należy jednak zauważyć, że wspomniane ożywienie wynika również z ogromnego bodźca fiskalnego, który prowadzi do szybkiego wzrostu zadłużenia USA. Z ważnych danych ze strefy euro warto wspomnieć o wynikach inflacji w Niemczech, która wzrosła o 3,8% rok do roku, przewyższając oczekiwania rynku. Analizując ożywienie gospodarcze, sytuację na lokalnym rynku pracy i szybki wzrost inflacji można wnioskować, że Niemcy będą potrzebować innej polityki pieniężnej niż jest obecnie zalecana przez EBC.

W tym tygodniu kurs polskiej waluty znacząco się nie zmienił

Na koniec tygodnia para walutowa PLN/EUR oscylowała na poziomie 4,58. Natomiast eurodolar nieznacznie wzrósł i w piątek rano był notowany na poziomie 1,189 USD/EUR.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Akcenta

Akcenta

Międzynarodowa instytucja płatnicza, oferująca obsługę transakcji walutowych dla firm zajmujących się eksportem i importem.
AKCENTA specjalizuje się w wymianie walut, realizacji płatności zagranicznych i transakcjach zabezpieczających kursy walut. Przewagami AKCENTY wobec banków są bardzo dobre oferowane kursy walut, które każdy Klient może negocjować, niskie opłaty za przelewy międzynarodowe oraz bezpłatne rachunki. Przewagą AKCENTY wobec kantorów internetowych jest specjalizacja w kierunku obsługi firm i pełna oferta usług walutowych uwzględniających potrzeby przedsiębiorstw, w tym transakcje z rynku terminowego (forwardy).
AKCENTA działa na rynkach finansowych od ponad 20 lat, obecnie w 7 krajach Europy: w Czechach, Francji, Niemczech, Polsce, Rumunii oraz na Słowacji i Węgrzech. 


Reklama
Reklama