Pisząc analizę na temat USDCAD dwa tygodnie temu https://www.mforex.pl/mnews/#/market/single-news/66065?tags=Analiza%20techniczna&query=usdcad , sam nie zdawałem sobie sprawy z siły, jaka drzemie we wsparciu 1.2050.
Mijają kolejne dni, a cena jak zaczarowana broni się przed spadkami poniżej pomarańczowej strefy. Jednocześnie dolar amerykański nie wykazuje tendencji to umocnienia. Rodzi się więc pytanie, czy to podaż jest tak silna, czy też popyt słaby. To pytanie pośrednio wynika z długości fal wzrostowych, które pierwotnie sięgały oporu 1.2200, a teraz kończą się na 1.2135.
Impas trwa i dopóki któraś ze stron nie przejmie kontroli, to nadal będziemy biernym obserwatorem ruchu bocznego. Strukturalnie jest to korekta, pytanie tylko, czy pozostanie wielkości pasującej do interwału H4, czy też rozrośnie się do rozmiarów fal wzrostowych zaznaczanych kolorem żółtym. Ich wysokość to 2.5-3 figury, czyli znacznie więcej niż to, co teraz obserwujemy.
Jeżeli taki scenariusz miałby mieć miejsce, to warto przywołać poziom 1.2300, który jest efektem mierzenia kierunkowego Fibonacciego.
Wskaźnik MACD już dawno przestał osiągać ekstremalnie niskie wartości i nawet okresowo sugeruje przewagę popytu. Ponieważ na tym horyzoncie czasu słupki tego oscylatora znajdują się blisko zera, to obie siły rynkowe mają podobne szanse na sukces.
Wkrótce szalę sukcesu na korzyść czarnych świec może przechylić Stochastic, który dotyka linii 80 punktów.
Należy jednak pamiętać, że jeżeli wzrosty pokonają opór 1.2135, to pojawi się realna szansa na rozbudowanie tej fali. Tym samym i interpretacja wskaźników będzie wymagała korekty.
Komentarze
Sortuj według: Najistotniejsze
Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję