Obecnie kurs pary walutowej USDCAD dokonuje korekty ruchu spadkowego trwającego od 24.03.2016, znajdując się tuż przy 50.0% zniesienia mierzenia wewnętrznego fibonacciego. Mierzenie wypada w respektowanej już wcześniej strefie oporu oraz okolicy okrągłego poziomu 1.2900, który został naruszony dziś rano. Póki co cena skutecznie odbiła się od wyżej wymienionego poziomu, jednakże w razie przebicia go, kolejnym przystankiem w drodze na północ powinien okazać się kolejny poziom zniesienia mierzenia wewnętrznego fibonacciego ; 61.8%, który także wypada w strefie oporu.
W razie kontynuowania dzisiejszych spadków, cena może napotkać na kilka lokalnych stref wsparcia wypadających w okolicach 1.2850 oraz 1.2820, jednak najważniejszą z nich powinna okazać się strefa popytu, której obszar ograniczony jest zgrupowaniem zewnętrznych mierzeń fibonacciego dla dwóch ruchów. Pierwszym jest 38.2% ruchu spadkowego mierzonego od 24.03.2016, natomiast drugie mierzenie to 61.8% ruchu wzrostowego, który rozpoczął się 04.05.2016. Jeżeli parze USDCAD uda pokonać się tą barierę, w okolicach 1.2740-1.2770 będzie musiała zmierzyć się z kolejną strefą popytową.
Nie zapominajmy także o dzisiejszych bardzo ważnych dla obu walut z pary publikacji makroekonomicznych, które na pewno wpłyną na zachowanie pary USDCAD. Dla USD będą to:
-raport NFP dotyczący zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym,
-informacja o średnich godzinowych zarobkach amerykanów,
-stopa bezrobocia.
Dla dolara kanadyjskiego istotne będą publikacje dotyczące:
-zmiany zatrudnienia,
-stopy bezrobocia.
Wszystkie informacje ukażą się o godzinie 14:30 czasu polskiego.
Komentarze
Sortuj według: Najistotniejsze
Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję