Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

WALUTY: kurs eurodolara (EUR-USD) zawraca. Narodowa waluta (złotówka) w dół

|
selectedselectedselected
WALUTY: kurs eurodolara (EUR-USD) zawraca. Narodowa waluta (złotówka) w dół | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

EUR-USD lekko się cofa

Wczoraj kurs głównej pary spadł w okolice 1,00. Jednocześnie doszło do odbicia dolara, spójnego z pogorszeniem atmosfery na rynkach. Być może wczoraj rozpoczęło się pozycjonowanie pod dzisiejsze publikacje październikowej inflacji CPI w USA. Dziś uwaga inwestorów będzie skupiona oczywiście na tych danych, które mają obecnie spory potencjał aby poruszyć rynkiem. Oczekiwania dla odczytu ustawione są wysoko (0,6% m/m sa, wyżej niż we wrześniu). Sama realizacja konsensusu będzie oznaczała kontynuację jastrzębiego nastawienia Fed, co powinno dziś wspierać dolara.

WALUTY: kurs eurodolara (EUR-USD) zawraca. Narodowa waluta (PLN) w dół - 1WALUTY: kurs eurodolara (EUR-USD) zawraca. Narodowa waluta (PLN) w dół - 1

 

Złoty – słabszy m.in. w reakcji na brak podwyżki stóp procentowych

Wczoraj RPP nie zmieniła stóp. Ponadto dolar się wczoraj umacniał, a na rynkach globalnych pojawiło się nieco więcej awersji do ryzyka. Summa summarum kurs EUR-PLN wyraźniej wzrósł, kończąc dzień w okolicy 4,7150. Dziś będzie emocjonujący dzień przed długim weekendem. Na pierwszy plan wybija się odczyt inflacji CPI w USA, ale dla złotego będzie ważna też konferencja prezesa NBP (15:00). Wczorajsze wydarzenia sugerują kontynuację presji na osłabienie złotego również dziś.

Reklama

WALUTY: kurs eurodolara (EUR-USD) zawraca. Narodowa waluta (PLN) w dół - 2WALUTY: kurs eurodolara (EUR-USD) zawraca. Narodowa waluta (PLN) w dół - 2

 

Rynek długu z umocnieniem

Wczoraj krajowy rynek FI nie zdążył zareagować na decyzję RPP. Za to sytuacja na rynkach bazowych, a w szczególności umocnienie Bundów, sprzyjało również umocnieniu SPW. I tak też się stało. Rentowności 10-latek spadły o ok. 12 p.b., a 2-latek o ok. 17 p.b.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Dział Analiz Makroekonomicznych Alior Bank S.A.

Dział Analiz Makroekonomicznych Alior Bank S.A.

Treści przygotowane przez Dział Analiz Makroekonomicznych i Głównego Ekonomistę Alior Bank. Opracowanie zawierające codzienny komentarz najważniejszych wydarzeń makroekonomicznych w kraju i na świecie, analizę zachowania głównych par walutowych jak EUR-USD, EUR-PLN i USD-PLN oraz głównych rynków obligacji skarbowych w tym 10-letnich papierów dłużnych w Polsce, USA i Niemczech.


Reklama
Reklama