Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Wall Street w dół. Doll - to jeszcze nie bessa.

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Wyprzedaże na azjatyckich parkietach pociągnęły amerykańskie indeksy w dół. Bob Doll, główny analityk rynku akcji w Nuveen Asset Management, uważa, że wciąż nie mamy jeszcze do czynienia z bessą.

 

„Nie uważam, żebyśmy właśnie wchodzili w rynek niedźwiedzia, biorąc pod uwagę, że takowy jest zdefiniowany jako 20-sto procentowy spadek, choć trzeba powiedzieć, że jedynym sposobem by go uniknąć jest sytuacja, w której rynek ropy przestaje spadać, a dolar przestaje rosnąć. Te dwie rzeczy przyczyniły się do obniżenia oczekiwanych zysków spółek w ubiegłym roku.” – stwierdził Doll w wywiadzie dla CNBC.

 

Dziś ceny ropy notują dalsze spadki, z ropą BRENT poniżej 30 dolarów za baryłkę. Poziom ten jeszcze w ubiegłym miesiącu wydawał się nierealistyczny dla wielu. „Jeśli rynek ropy nie odreaguje spadków, obawy związane z długiem będą się pogłębiać,” – stwierdza Doll. Branża energetyczny silnie finansowała się długiem w okresie niskich stóp procentowych. W sytuacji, gdy znaczna część przychodów służy firmom do spłacania długów, istnieją obawy o to, że bankructwo części z nich może wywołać efekt domina na rynku.

Reklama

 

Doll spekuluje, że obecna wyprzedaż na amerykańskich parkietach spowodowana przez państwowe fundusze, które wyprzedają posiadane akcje w okresie przedwynikowym, kiedy spółki nie wykonują żadnych większych ruchów i nie decydują się na odkupowanie własnych akcji.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Tematy

Reklama
Reklama