Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

USD/JPY na ważnym wsparciu

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Dziś notowania USD/JPY testują ważną strefę wsparcia. Jej przebicie może otworzyć rynkowi przestrzeń do kontynuowania spadków.

 

Od maja obserwujemy tendencję umacniania się japońskiego jena w stosunku do dolara amerykańskiego. Spadek kursu USD/JPY jest wynikiem nie tylko słabości dolara na szerokim rynku walutowym, ale również rosnącej niepewności, umacniającą walutę Japonii.

Słabość dolara wynika z rozczarowującego początku roku dla amerykańskiej gospodarki. Choć niemal pewne jest, że w przyszłym tygodniu Fed zdecyduje się podnieść stopę procentową, to słabe odczyty danych makro sprawiają, że na ten moment rynki wahają się co do tego, czy Fed będzie w stanie zrobić kolejny krok w tym roku (zgodnie z wcześniejszymi projekcjami po czerwcu powinniśmy zobaczyć jeszcze jedną podwyżkę). W rezultacie amerykańska waluta nie ma paliwa do umocnienia.

Reklama

W przypadku jena, głównym czynnikiem odpowiedzialnym za umocnienie jest wzrost niepewności wśród inwestorów, spowodowany m.in. okresem wyborczym w Europie (za nami wybory prezydenckie we Francji, a przed nami wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii i Francji). Od maja obserwowaliśmy malejące zainteresowanie ryzykownymi rynkami, stąd spadki na giełdach, i ucieczkę kapitału w stronę ‘bezpiecznych przystani’. Dzięki temu zyskiwało złoto, a także właśnie jen. W przypadku japońskiej waluty mówimy przy tym raczej o powrocie kapitału krajowego niż napływie kapitału zagranicznego.

 

AT na spadki

Z perspektywy technicznej istotnym wydarzeniem był test układu overbalance, który wskazał na dalszą dominację strony podażowej. Dziś testowane są lokalne dołki. Ich wybicie (109,22) da nam sygnał kontynuacji tendencji spadkowej. W takiej sytuacji rynek będzie miał około 100-pipsową przestrzeń do spadków.

 

USD/JPY - H1

usdjpyusdjpy

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Reklama
Reklama