Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

USD/JPY - możliwy scenariusz spadkowy

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Jen jest jedną z walut, które zareagowały na wynik wyborów prezydenckich we Francji. Japońska bezpieczna przystań osłabiła się w stosunku do dolara na otwarciu, ale później jej kurs poruszał się już w przeciwnym kierunku. Dalsze spadki kursu USD/JPY mogą dać sygnał dla sprzedających.

 

Na interwale H4 widzimy, że rynek dwukrotnie przetestował poziom 113,0 – drugim testem było dzisiejsze otwarcie, po którym nastąpiły spadki. Na wykresie pojawiła się więc szansa na utworzenie formacji podwójnego wierzchołka. Sygnał spadkowy zostanie wygenerowany w momencie pokonania poziomu 112,08.

Zasięg formacji wypada przy poziomie 111,1. Należy przy tym pamiętać, że na rynku wciąż obowiązuje trend spadkowy, co zwiększa szanse na to, że notowania będą reagowały na ważne strefy wsparcia. Jedną z nich jest poziom uruchamiający formację podwójnego wierzchołka (112,08). Wypada tutaj również dolne ograniczenie układu overbalance i zniesienie 38,2% ostatniego impulsu wzrostowego. Kolejnym silnym wsparciem jest poziom 111,7, gdzie wypada zniesienie 61,8% wspomnianego impulsu. Poziomy te mogą stanowić przeszkodę w realizacji scenariusza pogłębenia korekty.

 

USD/JPY - H4

usdjpyusdjpy

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Reklama
Reklama