Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

USD/CAD znów pod wpływem taniejącej ropy

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Od maja dolar kanadyjski umacnia się w stosunku do dolara amerykańskiego nawet pomimo negatywnego wpływu cen ropy naftowej. Obecnie notowania USD/CAD znajdują się w korekcie wzrostowej, którą wciąż nie możemy uznać za zakończoną. W perspektywie krótkoterminowej dużo może zależeć od dzisiejszych spadków cen ropy.

 

Dolar kanadyjski jest walutą skorelowaną z ceną ropy naftowej, ze względu na to, że Kanada jest jej czołowym producentem. Waluta tego kraju umacnia się wraz ze wzrostem cen ropy i osłabia wraz z ich spadkiem. Szczególnie tę współzależność widać w przypadku notowań USD/CAD ze względu na to, że podstawową walutą do wyceny ropy naftowej jest dolar amerykański. Nanosząc odwrócone notowania ropy naftowej na wykres USD/CAD powinniśmy zaobserwować bardzo zbliżone ruchy notowań. Obecnie w tych notowaniach powstała jednak dywergencja, co związane jest w dużej mierze z czynnikami dotyczącymi polityki pieniężnej Banku Kanady.

Notowania ropy i USD/CAD rozjechały się po tym jak w ubiegłym tygodniu przedstawicielka BoC zasygnalizowała, że przy dalszym wzroście gospodarczym decydenci będą rozważać zmniejszenie akomodacji w polityce pieniężnej. Po tym rynki uznały, że podwyżka stóp procentowych jest możliwa jeszcze w tym roku.

Obecnie inwestorzy znów dyskontują wpływ taniejącej ropy na dolara kanadyjskiego, co skutkuje korektą wzrostową. Wzrosty kursu USD/CAD są dziś szczególnie widoczne ze względu na spadek cen ropy poniżej dołków z początku maja. Z technicznego punktu widzenia, dopóki notowania USD/CAD utrzymują się poniżej poziomu 1,332, oczekiwać będziemy kontynuacji tendencji spadkowej. Wybicie poziomu 1,332, do którego mogłyby doprowadzić dalsze spadki cen ropy, byłoby sygnałem możliwego odwrócenia tendencji spadkowej, z tym, że nieznacznie wyżej znajduje się kolejna ważna strefa oporu, która może zatrzymać ruch korekcyjny.

Reklama

 

USD/CAD - H4 (na szaro odwrócone notowania ropy WTI)

usdcadusdcad

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Tematy

Reklama
Reklama