Cypher
W poprzednich artykułach opisywałem najpopularniejsze układy harmoniczne takie jak:
Dziś dowiesz się jak wygląda układ Cypher'a. Struktura ta jest oparta na korekcie nieregularnej, o której mogłeś poczytać tutaj. Cypher jest szczególnym przykładem korekty nieregularnej. Podstawową różnicą będzie położenie wierzchołkach "C", we wcześniej omawianych układach punkt "B" wypadał pomiędzy "A", a "B" czyli nie wybijał nowego szczytu/dołka. W Cypherze wierzchołek "C" wybija "A"
Struktura składa się z 4 fal. Rozważmy schemat na wzrosty. Pierwsza fala, podobnie jak w innych układach harmonicznych to impuls, który określa kierunek. Zgodnie z kierunkiem fali XA będą zajmowane pozycje. Druga fala (AB) stanowi od 38.2% do 61.8% fali XA. Współczynnik 61.8% nie może zostać wybity.
Kolejna fala (BC) wybija wierzchołek A, mamy więc do czynienia z nowym wyższym szczytem. Ostatnią, a zarazem najważniejszą falą jest odcinek CD, aby określić jego koniec wykonuje się mierzenie fali XC. Tego jak poprawnie dokonywać mierzeń siatką Fibonacciego dowiesz się tutaj.
Schemat układ harmonicznego Cypher na wzrosty
Jak wygląda formacja na spadki? Współczynniki i zasady pozostają bez zmian, zmienia się tylko kierunek fali XA, która w tym przypadku jest spadkowa.
Schemat układu harmonicznego Cypher na spadki
Potwierdzenia
W układzie Cypher'a nie będzie geometrii AB=CD. Dla dodatkowego potwierdzenia należy wykonać mierzenie fali BC, jeżeli wyznaczony w ten sposób współczynnik zewnętrzny będzie się pokrywał z poziomem 78.6% odcinka XC to będzie to dodatkowe wzmocnienie tej struktury. Można posłużyć sie także mierzeniem RX, o którym pisałem w artykule dotyczącym korekty nieregularnej.
Przykład rynkowy
Komentarze
Sortuj według: Najistotniejsze
Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję