Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Turcja stawia Europie ultimatum

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Unia Europejska powinna zagwarantować Turcji zniesienie wiz dla jej obywateli, w przeciwnym wypadku porozumienie w sprawie migrantów będzie odłożone – takie słowa szefa tureckiego MSZ ukazały się na łamach poniedziałkowego wydania gazety „Bild”.

 

Kiedy redaktor gazety „Bild” zapytał szefa tureckiego MSZ, czy setki migrantów będą napływać do Europy, jeśli Unia Europejska nie zagwarantuje Turcji zniesienia wiz od października, odpowiedział: Nie chcę mówić o najgorszym scenariuszu. Rozmowy z UE są kontynuowane, lecz jest jasne, że albo stosujemy obydwa porozumienia w tym samym czasie, albo je odkładamy".

 

Jak twierdzi Cavusoglu, Unia Europejska „poniża Turcję, kiedy turecki naród przeżywa wielką traumę” po puczu z 15 lipca, a Europejczycy tylko ich upokarzają, zamiast pomóc”. Turecki minister podkreśla również, że Ankara pracowała jak mało który kraj, aby wypełnić warunki przyjęcia do UE”, a w zamian otrzymuje jedynie pogróżki, zniewagi i totalną blokadę” ze strony Unii.

Reklama

 

„Pytam się: jaką zbrodnie popełniliśmy? Skąd ta wrogość?” – zastanawiał się szef tureckiego MSZ.

 

Po puczu z 15 lipca władze tureckie przeprowadziły czystki na bezprecedensową skalę, a przedstawiciele władz (także prezydent Recep Tayyip Erdogan), mówią o możliwości przywrócenia kary śmierci. Właśnie z tego powodu Unia Europejska zrezygnowało z zniesienia wiz dla tureckich obywateli.

 

W kontekście ostatnich wydarzeń warto obserwować notowania tureckiej liry, ponieważ zamieszanie politycznej, do jakiego doszło po ostatnich wydarzeniach może doprowadzić do kolejnych ruchów na tym instrumencie.

Reklama

 

Źródło: PAP

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Zespół FXMAG

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 


Tematy

Reklama
Reklama