Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Tu nie handlujemy [CAD]

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Dziś w Kanadzie obowiązuje dzień wolny od pracy. Z tego względu inwestorzy instytucjonalni z tego kraju pozostaną poza rynkiem, a giełda w Toronto po weekendzie otworzy się dopiero we wtorek.

 

Kanada - dzień wolny od pracy w tym kraju spowodowany jest obchodami Święta Dziękczynienia. W Kanadzie jest ono obchodzone w drugi poniedziałek października, a nie, tak jak w przypadku Stanów Zjednoczonych, w czwarty czwartek listopada. Oprócz terminu obchodów, różnice pomiędzy kanadyjskim a amerykańskim Świętem Dziękczynienia dotyczą również wydarzenia, które Święto ma upamiętniać. W przypadku USA wspominany jest rok 1621, w którym osadnicy z Plymouth po zebraniu obfitych plonów uczcili to wydarzenie wraz z miejscowymi Indianami z plemienia Wampanoagów, składając Dziękczynienie Bogu za przetrwanie srogiej zimy. Z kolei Kanadyjczycy pierwszy Dzień Dziękczynienia przypisują na rok 1578, gdy podróżnik Martin Frobisher, w ramach dziękczynienia za ocalenie życia i szczęśliwy powrót do domu, wyprawił ucztę.

 

Reklama

Ze względu na nieobecność inwestorów z Kanady na rynkach, w trakcie sesji amerykańskiej płynność może być nieznacznie ograniczona, a zmienność na parach z CAD może być relatywnie niska (co sygnalizowałem już w porannej analizie oczekiwanej zmienności). Z tego względu dziś pary z dolarem kanadyjskim mogą nie być dobrym miejscem do handlu dla osób spekulujących w perspektywie intra-day.

 

Magazyn: Giełdowe debiuty to łatwy zysk?

Giełdowe debiuty to łatwy zysk?
Czy warto stawiać na rynkowe debiuty? Ile dały zarobić na pierwszej sesji a ile pod koniec pierwszego roku notowań? Czy myślisz, że Bitcoin jest w stanie zastąpić amerykańskiego dolara?  Czy na rynku mogą zarabiać tylko giełdowi oszuści? Czytaj w 11 numerze FXMAG.
Więcej

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Reklama
Reklama