Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Tąpnięcie EUR. Winne nieporozumienie na linii rynki-EBC

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Reakcja rynków na wczorajsze komentarze Mario Draghiego znów nie spodobała się władzom EBC. Bank centralny znów tonuje oczekiwania rynków co do wygaszania prowadzonego przez EBC programu QE – euro reagueje gwałtownym osłabieniem.

 

Wczorajsze wypowiedzi Mario Draghiego zostały odczytane przez rynki jako jastrzębie. Po nich pojawiły się spekulacje co do możliwego wygaszania programu skupu aktywów, który obecnie prowadzony jest w tempie 60 mld euro miesięcznie i ma trwać przynajmniej do końca roku (a zapewne dłużej). Spekulacje pozytywnie wpływały na notowania euro, które wczoraj mocno zyskiwało. Rynki uznały, ze pozytywne słowa Draghiego o ożywieniu gospodarczym w strefie euro i stopniowym dostosowywaniu polityki pieniężnej do poprawiających się warunków gospodarczych, oznaczają możliwość zmniejszenia stymulacji gospodarki przez EBC.

Reakcja rynków jest jednak niezrozumiała dla decydentów z EBC. Vitor Constancio w wywiadzie dla CNBC powiedział dziś, że wypowiedzi Mario Draghiego były zgodne z obecnym nastawieniem polityki EBC, a reakcja rynków jest trudna do zrozumienia.

Na reakcję rynków na słowa Wiceprezydenta EBC nie trzeba było długo czekać. Notowania EUR/USD w ciągu kilku chwil spadły o około 80 pipsów.

Reklama

 

EUR/USD - M15

eurusdeurusd

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Reklama
Reklama