Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

To się czyta, czyli przegląd tygodnia [16.05-20.05]

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Kolejny tydzień handlowy za nami. Największe emocje w tym tygodniu przyniósł nam komunikat płynący z protokołu z kwietniowego posiedzenia FOMC, który całkowicie odmienił obecną sytuację na rynkach finansowych - umocnił dolara i spowodowal spadki na giełdach. Wśród głównych walut 'bohaterem' tygodnia okazał się funt, który dzięki silnym danym z gospodarki, a także oddalającą się perspektywą Brexitu mocno zyskiwał w stosunku do innych walut. Problemem Brytyjczyków są jednak komunikaty Banku Anglii - zwyczajnie nie są w stanie ich zrozumieć. Na krajowym podwórku obserwowaliśmy reakcję złotówki na decyzję agencji ratingowej Moody's, która pod koniec ubiegłego tygodnia zdecydowała, że nie obniży ratingu Polski, ale zmieni jego perspektywę na negatywną.

O tym wszystkim, a także o pozostałych wydarzeniach tygodnia informowaliśmy na bieżąco na łamach portalu FXMAG.PL. A jakie artykuły cieszyły się największą popularnością?

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Tematy

Reklama
Reklama