Główny udziałowiec Playtech znów wyprzedaje akcje założonej przez siebie spółki, odpowiedzialnej m.in. za brokera rynku FX - Markets.com. Teddy Sagi, właściciel Brickington Trading Limited, pozbywa się 13 milionów akcji.
Jeszcze w ubiegłym roku Sagi posiadał 33,6% udziałów w Playtech, spółce zajmującej się głównie dostarczaniem oprogramowania dla internetowych kasyn. Spółka operuje również w branży rynków finansowych poprzez brokera rynku detalicznego (Markets.com) i brokera instytucjonalnego (CFH Group). W 2015 roku Playtech bezskutecznie próbował przejąć spółkę AvaTrae (za 105 milionów dolarów) i Plus500 (za 700 milionów dolarów).
Sagi w listopadzie ubiegłego roku pozbył się ponad 1/3 swoich udziałów, o łącznej wartości prawie 330 milionów funtów. Teraz sprzedaje 4,1% udziałów w spółce niezależnej firmie inwestycyjnej Boussard & Gavaudan.
Blok 13 mln akcji będzie sprzedany po cenie 872,5 pensów za akcję, co sprawia, że całość transakcji zamknie się w sumie prawie 113,5 mln funtów.
Założyciel spółki pozostanie mimo wszystko jej największym akcjonariuszem, posiadając 17,8% akcji o łącznej wartości około 0,5 mld funtów.
Sagi ponownie sprzedaje akcje spółki, gdy te notowane są w pobliżu historycznych szczytów. Wczoraj na zamknięciu jedna akcja wyceniana była na 908 pensów. Oznacza to, że sprzedaż odbyła się z prawie 4-procentowym dyskontem. Dziś na otwarciu Playtech tracił 1,1% i zniżkował nawet do -2,6% względem wczorajszej ceny zamknięcia.
Notowania Playtech na LSE
Źródło: LSE
Komentarze
Sortuj według: Najistotniejsze
Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję