Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Spółka związana z opcjami binarnymi zrzeka się licencji CySEC

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Cypryjski regulator CySEC ogłosił, że związana z rynkiem opcji binarnych firma Lionsman Capital Markets zrzekła się licencji CIF (Cyprus Investment Firm) i nie podlega już regulacjom CySEC.

 

Lionsman Capital Markets działa na rynku FX i opcji binarnych poprzez strony internetowe www.optionweb.com i www.nessfx.com. W ubiegłym miesiącu CySEC informował o ugodzie pomiędzy regulatorem a spółką, która zobowiązała się do zapłaty 90 tys. euro (należność została uregulowana). Okazuje się, że już wczesniej spółka zdecydowała się zrzec licencji – decyzja o ugodzie datowana jest na 19 czerwca (opublikowana 4 lipca), a wczorajszy komunikat CySEC wskazuje, że spółka zrzekła się licencji 9 czerwca. Oznacza to, że z tym dniem licencja numer 175/12 wygasła.

 

CySEC informuje w komunikacie, że spółka ma 3 miesiące na uregulowanie swoich zobowiązań, wynikających z oferowania usług inwestycyjnych. Do tego czasu, zgodnie z prawem, pozostaje pod nadzorem cypryjskiego regulatora.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Reklama
Reklama