Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Spekulanci zrezygnowali z kolejnych pozycji długich w dolarze

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Jak wynika z danych CFTC (U.S. Commodity Futures Trading Commission) w tygodniu zakończonym 14 czerwca (dane publikowane są w piątek, ale dotyczą stanu na wtorkowe zamknięcie) inwestorzy niekomercyjni, do których należą także fundusze hedgingowe, zmniejszyli swoje zaangażowanie w pozycjach długich na kontraktach na indeks dolara.

 

 

 

Na ten dzień spekulanci posiadali 32 024 kontrakty pozwalające zarabiać na wzroście wartości amerykańskiego dolara. Jest to najmniejszy stan posiadania od marca 2014 roku. Tydzień wcześniej opisywana grupa uczestników rynku posiadała 34 099 kontraktów „na długo”, a pod koniec kwietnia było to 40 524. Ekstremum w pozycjonowaniu na wzrost wartości USD Index obserwowaliśmy w styczniu 2015 roku (92 250 pozycji długich) i od tamtego momentu następuje systematyczny ich spadek.

Reklama

 

W rezultacie pozycje net long, czyli różnica w pozycjach długich i krótkich, spadła do poziomu 4 692 kontraktów, co jest najniższym poziomem od maja 2014 roku.

 

Inwestorzy zatem systematycznie wycofują się z założenia o drożejącym USD, co pokrywa się także ze spadkiem oczekiwań odnośnie tempa podwyżek stóp procentowych za oceanem.


Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Daniel Kostecki

Daniel Kostecki

Główny Analityk Rynków CMC Markets Polska - waluty, indeksy, surowce. Prywatnie inwestuję przez instrumenty z GPW oraz kontrakty CFD. Członek rady nadzorczej w GAMING FACTORY S.A.


Tematy

Reklama
Reklama