Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Rynek obligacji jest coraz bardziej niebezpieczny

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W swoim ostatnim pesymistycznym liście do inwestorów, Paul Singer – Prezes Elliot Management ostrzega swoim klientów przed faktem, że rynek obligacji jest już w kompletnej rozsypce i kiedy wreszcie akcje banków centralnych mające na celu uratowanie tego rynku przed odwrotem inwestorów konsekwencje mogą być bardzo złe.

Zarządzający funduszem liście opisują sytuację na rynku obligacji jako jedną z najdziwniejszych i niepokojących spośród doświadczeń, których stawili czoło w 39 letniej historii funduszu.

Co przede wszystkim podkreślili pracownicy Elliot Management to fakt, że z działaniami banków centralnych wiązana jest przez inwestorów zbyt duża moc sprawcza. Poprzez ich działania wartość walut została znacznie zaniżona i prędzej czy później nadejdzie nieuchronna inflacja, której skutki ciężko w tym momencie opisać, a później równie trudno będzie zatrzymać.

Elliot Management jest funduszem o kapitale 28 miliardów dolarów założonym przez Singera i do tej pory od początku roku udało mu się zarobić dla swoich klientów 6%.

Singer dodał, że cała sytuacja na rynku obligacji wydaje się w jego opinii największą bańką finansową w historii świata, a globalny rynek akcji jest skazany na załamanie:

Reklama

„Trzymajcie swój kapitał w tych instrumentach na własne ryzyko – poważnego uszczuplenia lub jego całkowitego stracenia.”

Na koniec dodał, że inwestowanie w tego typu warunkach jest niezwykle trudne, ponieważ każdy nawet doświadczony inwestor czuje się „jak we mgle”, a przesadna pewność siebie może być fatalna w skutkach, ponieważ załamanie rynku (bądź załamania) w takich warunkach będzie zaskakujące, nagłe, intensywne i prawdopodobnie ogromne.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Michał Łyko

Michał Łyko

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ekspert japońskiej metody inwestowania Ichimoku Kinko Hyo - jednej z najstarszych metod analizowania oraz konstrukcji wykresów. Na rynkach finansowych od ponad 3 lat.


Tematy

Reklama
Reklama