Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Royal Bank of Scotland - sprzedawaj wszystko!

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

"Sprzedawaj wszystko" - tak brzmi rada Royal Bank of Scotland, który ostrzega, że rynki mają przed sobą katastrofalny rok. Bank Szkocji zaleca swoim klientom by nie zwklekając sprzedawali aktywa finansowe.

 

"Sprzedawaj wszystko poza wysokiej klasy obligacjami" - ostrzega w komunikacie Andrew Roberts z Royal Bank of Scotland. Roberts uważa, że to będzie czerwony rok na rynkach finansowych. Już od początku roku widoczne są zagrożenia: taniejąca ropa, podniesiona zmienność Chińskich rynków, kurczący się światowy handel, rosnący dług, słaby rynek kredytów korporacyjnych i deflacja. "Uważamy, że inwestorzy mają się czego obawiać" - stwierdził Roberts.

 

Według prognozy Morgan Stanley cena ropy może spaść naweto do 20 dolarów za baryłkę. RBS (Royal Bank of Scotland) uważa, że po przekroczeniu bariery 30 pojawia się szansa na zejście nawet do 16 dolarów. Roberts pisze, że obecnie mamy do czynienia z globalną recesją. ten mix problemów sprawia, że inwestorzy powinni skupić się na "odzyskaniu kapitału, a nie na zwrocie z kapitału" (ang. gra słów: "return of capital, not return on capital").

Reklama

 

RBS porównuje obecną sytuację na rynkach z tą z 2008 roku, sprzed upadku Lehman Brothers, i początek Wielkiego Kryzysu. To nie pierwsze porównanie obecnej sytuacji do ostatniego kryzysu finansowego. Wcześniej taką samą uwagą podzielił się George Soros.

Przy czym RBS zauważa, że wtedy świat mógł oprzeć się na gospodarkach wschodzących. Bank jest mocno sceptyczny w kwestii tego, czy np. Chiny są w stanie poradzić sobie z trwającym załamaniem. Bez dewaluacji waluty o jakieś 20% Chiny będą bezradne.

 

Żródło informacji: CNN

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Tematy

Reklama
Reklama