Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Recesja w brytyjskiej budowlance - funt reaguje

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Opublikowany dziś indeks PMI dla brytyjskiego sektora budowlanego zasygnalizował recesję w tym sektorze, co znacząco odbiło się na notowaniach funta, który nie był przygotowany na taki obrót spraw.

 

Wartość indeksu PMI dla sektora budowlanego w Wielkiej Brytanii spadła z 51,1 do 48,1. Ekonomiści oczekiwali tylko nieznacznej zmiany wartości indeksu, prognozując odczyt na poziomie 51,0.

 

PMI dla sektora budowlanego

pmipmi

Reklama

 

Dzisiejsza publikacja ma negatywny charakter z kilku powodów:

  • Odczyt okazał się znacząco gorszy od prognoz
  • Jest to czwarty z rzędu miesiąc ze spadkiem wartości indeksu
  • Wartość indeksu jest najniższa od danych za lipiec ubiegłego roku (wzrost obaw wśród przedsiębiorców w związku z wynikiem referendum w sprawie Brexitu) i pierwszy raz od tego czasu spadła poniżej poziomu 50,0. Ten poziom jest kluczowy w przypadku indeksów PMI, gdyż wartości niższe od niego oznaczają, że sytuacja w sektorze pogorszyła się.

 

 

Choć indeks PMI dla sektora budowlanego ma mniejsze znaczenie niż indeksy dla sektora przemysłowego (dane opublikowane wczoraj) i usługowego (dane poznamy jutro), to dziś obserwowaliśmy silną reakcję funta na rozczarowującą publikację. W przypadku pary GBP/USD był to spadek o prawie 30 pipsów.

 

GBP/USD - M5

Reklama

gbpusdgbpusd

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Tematy

Reklama
Reklama