Na rynkach finansowych pojawiał sie wczoraj spory optymizm, który najlepiej był widoczny na indeksach giełdowych. Na niemieckim indeksie DAX odnotowano wzrosty sięgające 3%. Notowaniom udało się przebić znaczący poziom 9260 punktów. Dzisiejsze otwarcie odbyło się z lekką luką spadkową, ale notowania już podeszły pod wczorajsze maksimum cenowe. Obecnie przewiduje się dalszą kontynuację ruchu wzrostowego.
Wykres 1. Indeks DAX interwał H1
Zdecydowanie istotnymi odczytami okazały się dane z brytyjskiego rynku pracy, które utrzymały poziom stopy bezrobocia na niezmienionym poziomie wynoszącym 5,1%, ale przedstawiły pozytywny przyrost dynamiki wynagrodzeń w tym kraju. Dzięki temu powinny zostać lekko osłabione negatywne nastroje, co do silnego odsunięcia w czasie podwyżki stóp procentowych planowanej przez Bank Anglii.
Odczyty makroekonomiczne spowodowały nieznaczne umocnienie brytyjskiego funta, który wczoraj usilnie oscylował wokół poziomów ostatniego lokalnego oporu przy cenie 1.4350. Wydaje się jednak, że w najbliższym czasie na parze GBPUSD powrócimy do spadków. Szczególnie dzisiaj, kiedy rozpoczyna się szczyt państw Unii Europejskiej, dotyczący pozostania Wielkiej Brytanii w strukturach Wspólnoty Europejskiej.
Wykres 2. Para GBPUSD interwał H4
Bardzo dobrze wypadły wczoraj dane z amerykańskiej gospodarki, które potwierdziły wzrost produkcji przemysłowej aż o 0,9% w stosunku miesiąc do miesiąca. Tym samym odczyty zanegowały ostatnio nie za dobre nastroje w stosunku do gospodarki Stanów Zjednoczonych i przełożyły się na umocnienia na giełdach. Na indeksie S&P500 notowania skutecznie przebiły istotny w ostatnim czasie opór na poziomie 1915 punktów i nadal kontynuują ruch wzrostowy. Aktualnie istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że ruch wzrostowy na tym instrumencie będzie nadal kontynuowany. Przemawiają za tym solidne wzrosty odnotowane na rynku ropy naftowej oraz pozytywna sesja na rynkach azjatyckich.
Wykres 3. Indeks S&P500 interwał H4
Przechodząc na koniec do kalendarza makroekonomicznego należy podkreślić dane, które napłyną ze strefy euro odnośnie protokołu z ostatniego posiedzenia EBC oraz cały szereg odczytów ze Stanów Zjednoczonych. Należy tutaj wymienić ilość wniosków o zasiłki dla bezrobotnych oraz zmiany w zapasach ropy.
Komentarze
Sortuj według: Najistotniejsze
Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję