Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Przygotowanie do sesji - UWAGA DANE! [11.07.17]

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Czy dziś rynki będą bardziej dynamiczne niż wczoraj? Podczas drugiej sesji tego tygodnia wciąż brakować będzie istotnych publikacji makroekonomicznych, które mogłyby wpłynąć na notowania walut. W kalendarzu makro znajdziemy jednak sporo zaplanowanych przemówień przedstawicieli banków centralnych, więc dziś rynkami może rządzić polityka pieniężna.

W trakcie sesji europejskiej opublikowane zostaną ostateczne dane o inflacji w Polsce. Ich potencjał do wpłynięcia na notowania złotego jest jednak niewielki. Więcej ‘zamieszania’ na rynek walutowy mogą wprowadzić przemówienia decydentów z BoE i EBC. Z ramienia Banku Anglii przemawiać będą Andy Haldane i Ben Broadbent. Pierwszy z nich w ostatnich tygodniach był mocno jastrzębi w swoich wypowiedziach. Jeśli podobną retorykę przybrałby Broadbent, to podwyżka stóp procentowych w Wielkiej Brytanii  w tym roku stałaby się niezwykle prawdopodobna. W przypadku EBC wysłuchamy przemówienia Benoit Coeure.

Podczas sesji amerykańskiej rynki skupią się na przemówieniach dwóch gołębi z FOMCLael Brainard i Neela Kashkari’ego. Szczególnie interesujące może się okazać pierwsze z nich, gdyż członkini Rady Gubernatorów wygłosi mowę podczas konferencji w Nowym Jorku, poświęconej normalizacji bilansów banków centralnych. Ten temat jest niezwykle interesujący dla rynków, gdyż w tym roku Fed ma rozpocząć proces redukcji swojego bilansu.

 

Sesja europejska (11.07.17)

11:00 – GBP – Przemawia Andy Haldane (BoE)

Reklama

13:00 – GBP – Przemawia Ben Broadbent (BoE)

14:00 – PLN – Inflacja w Polsce

14:00 – EUR – Przemawia Benoit Coeure (EBC)

 

Sesja amerykańska (11.07.17)

14:15 – CAD – Rozpoczęte budowy domów

16:00 – USD – Miejsca pracy dzięki turystyce

Reklama

18:30 – USD – Przemawia Lael Brainard (Fed/FOMC)

19:20 – USD – Przemawia Neel Kashkari (Fed/FOMC)

 

Sesja azjatycka (12.07.17)

brak istotnych wydarzeń

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Reklama
Reklama