Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Przygotowanie do sesji - UWAGA DANE! [10.08.17]

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Dziś w kalendarzu makroekonomicznym znajdziemy kilka istotnych wydarzeń. Najbardziej interesującymi parami walutowymi (ze względu na potencjalnie podwyższoną zmienność) będą te z funtem brytyjskim i amerykańskim dolarem.

W przypadku sesji europejskiej warto zwrócić uwagę na funta brytyjskiego. Dziś czeka nas publikacja danych o produkcji przemysłowej i możemy spodziewać się reakcji par z GBP o zasięgu od kilkunastu do kilkudziesięciu pipsów. Wszystko zależeć będzie oczywiście od tego jak różne od prognoz okażą się opublikowane dane.

W trakcie sesji amerykańskiej czekają nas odczyty dotyczące inflacji cen producentów  (PPI) w USA. Mają one mniejsze znaczenie od danych o inflacji konsumentów (te poznamy jutro), ale mogą wskazać ogólne tendencje dynamiki cen w gospodarce. Traderów handlujących na parach egzotycznych może z kolei zainteresować jeszcze dzisiejsza decyzja banku centralnego z Meksyku, która może wpłynąć na notowania MXN.

Dla sesji azjatyckiej nie ma dziś zaplanowanych istotnych wydarzeń. Warto jednak zwrócić uwagę na dzień wolny w Japonii, który oznacza zamkniętą giełdę w Tokio i możliwą niższą płynność na rynku walutowym w godzinach nocnych.

 

Sesja europejska (10.08.17)

Reklama

10:30 - GBP – Produkcja przemysłowa w Wielkiej Brytanii

 

Sesja amerykańska (10.08.17)

14:30 – USD – Inflacja producentów w USA (PPI)

20:00 – MXN – Decyzja Banco de Mexico w sprawie polityki pieniężnej

 

Sesja azjatycka (11.08.17)

brak istotnych wydarzeń

Reklama

dzień wolny od pracy w Japonii

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Tematy

Reklama
Reklama