Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Przygotowanie do sesji - UWAGA DANE! [07.07.17]

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Przed nami niezwykle interesujący dzień na rynkach. Pierwszy piątek miesiąca najczęściej dostarcza sporo zmienności na rynku walutowym, głównie na parach z dolarem amerykańskim. To właśnie po południu należy spodziewać się najsilniej ruchów.

W trakcie sesji europejskiej najistotniejsze wydarzenia dotyczyć będą funta brytyjskiego. Na notowania tej waluty mogą wpłynąć dane o produkcji przemysłowej w wielkiej Brytanii. Choć inwestorzy przed południem mogą być dość bierni, w oczekiwaniu na sesję amerykańską, to GBP w ostatnich miesiącach dość dynamicznie reaguje na publikacje makro i tak może być również dziś. Funt może reagować również na wypowiedzi szefa Banku Anglii. Mark Carney ma przemawiać dziś popołudniu, przy czym nieznany jest dokładny czas tego wydarzenia. Najprawdopodobniej będzie ono miało miejsce po publikacji danych z USA.

Godzina 14:30 to najważniejszy termin dzisiejszego dnia. Wtedy opublikowane zostaną dane z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych. Jest to publikacja, która zazwyczaj znacząco podnosi zmienność na parach z dolarem amerykańskim. Najsilniejsze ruchy mogą mieć miejsce na parze USD/CAD, gdyż w tym samym czasie publikowane są dane z kanadyjskiego rynku pracy. Przy rozbieżnych odchyleniach od prognoz ruchy na USD/CAD mogą mieć zasięg większy niż 100 pipsów.

 

Sesja europejska (07.07.17)

10:30 - GBP – Produkcja przemysłowa w Wielkiej Brytanii

Reklama

*  - GBP – Przemawia Mark Carney

*Czas orientacyjny – początek między 14:30 a 15:00

 

Sesja amerykańska (07.07.17)

14:30 – USD – Dane z rynku pracy w USA

14:30 – CAD – Dane z rynku pracy w Kanadzie

16:00 – CAD – PMI dla Kanady (wg Ivey)

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Reklama
Reklama