Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
profile icon
Reklama
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Spis treści

  1. Sesja europejska (03.10.17)
    1. Sesja amerykańska (03.10.09.17)
      1. Sesja azjatycka (04.10.17)
        1. Oczekiwana zmienność

          Po dość ciekawym poniedziałku, we wtorek czeka nas raczej spokój na rynku walutowym. Mała ilość istotnych odczytów makroekonomicznych sprawia, że zmienność kursów głównych walut może być niska i mało atrakcyjna dla day-traderów.

           

          W trakcie sesji europejskiej poznamy wartość indeksu PMI dla sektora budowlanego w Wielkiej Brytanii. Indeks ten ma mniejsze znaczenie dla rynku walutowego niż te dla sektorów usług i przemysłu (sektor budowlany odpowiada za znacznie mniejszą część PKB i zatrudnienia) i z tego względu jego publikacja generuje zwykle mniejszą zmienność od przemysłowego i usługowego PMI (pierwszy z nich został opublikowany wczoraj, a drugi poznamy jutro). Mimo wszystko, wydaje się, że będzie to publikacja z największym potencjałem podniesienia zmienności w trakcie najbliższej doby.

          Przed południem poznamy także dane o inflacji producentów w strefie euro. Mają one mniejsze znaczenie od wskaźników inflacji konsumentów, ale mogą być pomocne w określaniu ogólnych trendów dynamiki cen. W przypadku sesji europejskiej warto mieć na uwadze to, że dziś w handlu na rynkach międzynarodowych wyłączeni są Niemcy. Nasz zachodni sąsiad świętuje 27. rocznicę Zjednoczenia Niemiec, co wiąże się z dniem wolnym od pracy. Zamknięta będzie również giełda we Frankfurcie.

          Podczas sesji amerykańskiej nie będą publikowane żadne istotne dane makroekonomiczne, które mogłyby wpłynąć na notowania walut zza oceanu. Na dolara amerykańskiego i kanadyjskiego mogą jednak wpłynąć wypowiedzi przedstawicieli banków centralnych: Jerome Powella z Fed i Sylvaina Leduca z BoC. Szczególnie istotne mogą być te pierwszego z nich i to nie tylko dlatego, że dawno nie słyszeliśmy z jego ust istotnych komentarzy dotyczących polityki pieniężnej (które pomogłyby w ocenie jego aktualnego nastawienia). Powell jest potencjalnym kandydatem do zastąpienia Janet Yellen na stanowisku przewodniczącego Rady Gubernatorów i prezesa Fed. Kadencja Yellen kończy się za niespełna cztery miesiące i Donald Trump już szuka jej potencjalnych następców (nie należy oczywiście z całą pewnością wykluczać przedłużenia kadencji Yellen, choć przed wyborami prezydenckimi w USA wydawało się, że obecnemu prezydentowi jest raczej nie po drodze z szefową Fed).

          Dla sesji azjatyckiej nie mamy zaplanowanych żadnych wydarzeń, które mogłyby mieć przełożenie na notowania walut. Wygląda więc na to, że najbliższa noc na rynkach będzie dość spokojna. Będzie to swoista cisza przed burzą , gdyż jutro czeka nas sporo istotnych wydarzeń, mogących mieć wpływ szczególnie na notowania dolara amerykańskiego.

          Reklama

           

          Sesja europejska (03.10.17)

          10:30 – GBP – PMI dla sektora budowlanego w Wielkiej Brytanii

          11:00 –

          EUR
          Eurocash S.A.
          8.0352
          -27.94 %
          Dywidendy
          1 dzień
          0.44 %
          1 tydzień
          -2.19 %
          1 miesiąc
          -26.62 %
          6 miesięcy
          4.97 %
          Inflacja producentów w strefie euro

           

          Sesja amerykańska (03.10.09.17)

          14:30 – USD – Przemawia Jerome Powell (Fed/FOMC)

          18:30 – CAD – Przemawia Sylvain Leduc (BoC)

          Reklama

           

          Sesja azjatycka (04.10.17)

          Brak istotnych wydarzeń 

           

          Oczekiwana zmienność

          To, na których parach walutowych może wystąpić najwyższa zmienność, może zasygnalizować nam rynek opcji. Jest to rynek, dla którego kluczowy nie jest kierunek zmiany ceny/kursu poszczególnych walorów, ale ich zmienność. Cena opcji uzależniona jest od zmienności oczekiwanej przez inwestorów, dzięki czemu możemy ocenić jak silnych ruchów się spodziewają.

          Rynek opcji potwierdza, że dziś można spodziewać się umiarkowanej zmienności kursów głównych walut, choć oczekiwana zmienność dla większości par łączących te waluty wcale nie jest niższa niż wczoraj. Najwyższej zmienności możemy spodziewać się na parach z funtem brytyjskim, co powoli staje się standardem. Dziś oczekiwana zmienność na parach z GBP jest na tyle wyższa od zmienności innych par, że może sugerować potencjalną reakcję waluty na dane. Największej zmienności można spodziewać się w przypadku par:

          • GBP/JPY – 0,82%
          • GBP/CHF – 0,73%
          • GBP/USD – 0,73%

           

          Reklama

          Mało atrakcyjną zmiennością dla day-traderów mogą się cechować pary z euro, dolarem australijskim i dolarem kanadyjskim Najwidoczniej rynek opcji nie spodziewa się, by komentarze Sylvaina Leduca z Banku Kanady mogły wpłynąć na notowania dolara kanadyjskiego. Mimo wszystko należy być jednak uważnym w okresie przemówienia, gdyż

          dolar
          USD/PLN
          3.72
          -0.03 %
          1 tydzień
          -3.91 %
          1 miesiąc
          -7.92 %
          1 rok
          -6.71 %
          5 lat
          -8.61 %
          kanadyjski jest obecnie wyczulony na informacje dotyczące dalszych podwyżek stóp procentowych. Najniższa zmienność w perspektywie overnight (jednodniowej) oczekiwana jest w przypadku par:

          • EUR/AUD – 0,43%
          • EUR/CAD – 0,51%
          • USD/CAD – 0,53%
          • EUR/USD – 0,54%

          Jakub Wilk

          Jakub Wilk

          Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


          Tematy

          komentarze

          Komentarze

          Sortuj według:  Najistotniejsze

          • Najnowsze
          • Najstarsze

          Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję

          Reklama
          Reklama

          Najnowsze

          Polecane