Wczorajsza sesja była dla inwestorów bardzo pozytywna. Po porannych dobrych odczytach z Chin oraz po dalszych wzrostach na ropie naftowej, poprawił się sentyment do ryzykownych aktywów finansowych, przez co wzmocniły się silnie główne światowe indeksy.
Na indeksie S&P500 notowania dotarły pod silny opór znajdujący się na poziomie 2082 punktów. Obecnie bardzo dużo na tym instrumencie będzie zależeć:
- od wyników poszczególnych spółek w USA, jakie będziemy poznawać w kolejnych dniach,
- od siły amerykańskiego dolara,
- od poziomu ceny ropy naftowej, która przekłada się na zyski spółek energetycznych na amerykańskich giełdach,
- od ogólnej sytuacji na rynkach globalnych - na ten czynnik patrzy bacznie Rezerwa Federalna, w kontekście podwyżek stóp procentowych
Jeżeli w kolejnych dniach pozytywne nastroje się utrzymają możemy spodziewać się przebicia podanego oporu i próbę zdobycia nowych, historycznych szczytów. Obecnie znajdują się one na poziomie 2136 punktów, ale aktualna sytuacja może pozwolić je przebić.
Wykres 1. Amerykański indeks S&P500 interwał H4
W końcu udało się przełamać silne wsparcie na parze EURUSD znajdujące się na poziomie 1.1335. Aktualnie wykres podążą do lokalnego wsparcia znajdującego się na poziomie 1.1220, a w dłuższej perspektywie nawet do silnego wsparcia na poziomie 1.1060. Obecna korekta jest identyczna jak jedna z poprzednich. Wykres zatem może wykonać lekkie odreagowanie, przed dalszym ruchem w dół.
Wykres 2. Para walutowa EURUSD interwał H4
Przechodząc do kalendarza makroekonomicznego na uwagę zasługują dziś po pierwsze dane ze strefy euro odnośnie inflacji bazowej HICP, które mogą wpłynąć na notowania euro. Ponadto o 13:00 poznamy decyzję Banku Anglii w sprawie stóp procentowych. Po decyzji inwestorzy będą mogli także zapoznać się bliżej z protokołem z posiedzenia BoE. Następnie wzrok inwestorów przeniesie się do Stanów, gdzie opublikowane będą dane dotyczące inflacji CPI oraz liczba zasiłków dla bezrobotnych.
Dzisiejsza sesja w Azji wypadła dobrze i jak na razie pozytywny sentyment inwestorów do ryzykownych aktywów finansowych nie słabnie, przez co można wnioskować, że dziś na rynkach zagości kolor zielony, wieszczący wzrosty.
Komentarze
Sortuj według: Najistotniejsze
Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję