Nowy tydzień w handlu, który w Polsce będzie krótszy z powodu jutrzejszego święta 3 maja, warto rozpocząć od wspomnienia wczorajszych danych z Chin, które dotyczyły indeksów PMI dla przemysłu i usług. Wypadły one gorzej od oczekiwań, co w połączeniu z nienajlepszymi nastrojami z piątku powinno spowodować wzrost awersji do ryzykownych aktywów finansowych. Pocieszający jest jedynie fakt, że wartości wskaźników PMI wypadły powyżej 50 punktów, co świadczy o dalszym rozszerzaniu się działalności w Chinach.
Pomimo przedłużonego weekendu, inwestorzy którzy będą dziś handlować nie powinni narzekać na zmienność instrumentów finansowych.
W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na notowania ropy WTI. Inwestorom udało się bowiem wyłamać silny opór znajdujący się na poziomie 44.50$ za baryłkę i obecnie notowania najprawdopod0bnie przetestują ten wybity opór, aby sprawdzić silę kupujących. Jeżeli pojawi się zdecydowana ruch na tym poziomie można rozważyć wejście kolejny raz w pozycję długą.
Wykres 1. Ropa naftowa WTI interwał D1
W bardzo interesującym miejscu z punktu widzenia technicznego znajdują się obecnie notowania na parze EURUSD. Cena podeszła bowiem pod bardzo silny opór znajdujący się na poziomie 1.1480 i będzie zmagać się z istotnym poziomem, który w przeszłości był ponad 5 krotnie testowany, ale za każdym razem notowania zawracały. Obecnie należy więc zaczekać i obserwować rynek, aby dostrzec, która ze stron będzie silniejsza. Warto także spojrzeć na dane makroekonomiczne, które mogą pomóc w ukształtowaniu się kierunku na tym instrumencie.
Wykres 2. Para walutowa EURUSD interwał D1
Na koniec warto przejść do kalendarza makroekonomicznego i zwrócić uwagę na wartości wskaźników PMI dla przemysłu z kilku państw Europy oraz ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Ponadto o 11:30 swoje wystąpienie publiczne wygłosi szef Bundesbanku – Jens Weidmann. Po południu natomiast warto spojrzeć na doniesienia z wystąpień publicznych kilku czołowych przedstawicieli ze świata banków centralnych. O 16:00 swoje przemówienie wygłosi Mario Draghi, szef EBC, a o 18:30 Thomas Jordan – szef SNB.
Początek miesiąca zapowiada się zatem bardzo interesująco.
Jeżeli chciałbyś, aby w kolejnych dniach na portalu FxMag-a pojawiał się konkretna analiza Twojego instrumentu napisz do Nas pod adres:support@fxmag.pl
Sprawdź również ofertę HFT Brokers: tutaj
Komentarze
Sortuj według: Najistotniejsze
Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję