Po napisanym przeze mnie ostatnim przeglądzie rynkowym pary NZDUSD zgodnie z sytuacją nakreśloną przez technikę Ichimoku oglądaliśmy zdecydowane spadki na tej parze walutowej. Spadki zwiastowane między innymi sygnałem wyjścia z chmury na interwale H4 trwały przez parę dni do czasu kiedy późnym wieczorem w ostatni wtorek otrzymaliśmy obszerny raport na temat gospodarki Nowej Zelandii. O stanie gospodarki tego kraju można przeczytać w obszernym opisie Piotra Cichorskiego. Treść raportu wpłynęła na natychmiastową odpowiedź popytu na parze NZDUSD. Jak sytuacja techniczna wygląda w chwili obecnej i jakie scenariusze na najbliższy czas można przyjąć? Zapraszam na przegląd rynkowy pary NZDUSD.
Wykres NZDUSD interwał tygodniowy
Spójrzmy najpierw na wykres tygodniowy. Cena zgodnie z oczekiwaniami, które nakreśliła technika Ichimoku dotarła do drugiej krawędzi chmury oraz średniej Kijun sen wcześniej odbijając się od Senkou span B. Następnie w wyniku przede wszystkim informacji fundamentalnych obudził się popyt i w chwili obecnej cena znajduje się w obszarze chmury. Mówiąc jeszcze dokładniej cena jest przy średniej Tenkan sen, a świeca tworzona w bieżącym tygodniu ma bardzo prowzrostowy charakter, z uwagi na dolny knot, który na ten moment neguje zapędy podaży na wyjście dołem z chmury. Na tę chwilę średnia Chikou span również potwierdza wzrostowy sentyment. Spójrzmy na niższy interwał.
Wykres NZDUSD interwał dzienny
Na interwale dziennym widać doskonale jak zanegowany został sygnał wyjścia z chmury tworzony w trakcie sesji – zwiastujący dalsze spadki (zamknięcie wtorkowej sesji sprawiło, że sygnał w ogóle nie powstał). Od tego czasu popyt ma niewielką przewagę, ponieważ cena cały czas jest pod liniami Tenkan i Kijun, które wskazują na spadkową tendencję. Średnia Chikou span również nie potwierdza przewagi popytu. Jednak podsumowując, po wyjściu ceny z chmury następnym celem dla ceny jest dotarcie do Kijun sen, przy której może rozwinąć się dalsza sytuacja i w zależności od reakcji ceny na tym poziomie będzie można mówić o dążeniu ceny do tegorocznych szczytów bądź w przypadku zanegowania wzrostów – powrotu do obszaru chmury. Kluczowym poziomem na najbliższe dni jest w takim razie linia Kijun sen przy poziomie 0.6885, a najbliższe wsparcie dla ceny stanowi linia Senkou span B przy poziomie 0.681. Po przebiciu tego poziomu, następnym wsparciem są ostatnie minima.
Poza tym warto na koniec przypomnieć o dzisiejszych wystąpieniach członków FOMC (wystąpienia od godziny 17) oraz jutrzejszych danych o sprzedaży w gospodarce USA, których odczyty poznamy o 14.30.
Komentarze
Sortuj według: Najistotniejsze
Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję