Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
profile icon
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Spis treści

  1. Złoty już się nie umacnia
    1. Rentowności SPW pozostają pod presją rynków bazowych
      1. Zobacz także: USA mają wielki problem. Tak źle nie było od 16 lat!

    Wczoraj spłynęły mocniejsze od oczekiwań dane o zasiłkach dla bezrobotnych w USA. Do tego J. Powell komentował perspektywy polityki monetarnej sugerując, że dalsze podwyżki stóp procentowych są prawdopodobne. Tymczasem dolar wczoraj się osłabiał.

     

     

    Rynek coraz mniej wierzy w zacieśnianie polityki monetarnej. Bardziej gra w scenariusz ‘higher for longer’. Wczoraj kurs głównej pary rósł powyżej 1,055. Brak spadków na EUR-USD w sprzyjających dolarowi okolicznościach (dodatkowo podwyższona awersja do ryzyka) jest godny uwagi. W szerszej perspektywie to sygnał, że inwestorzy nadal mają ochotę do zagrywek pod wyraźniejszą korektę wzrostową na EUR-USD.

    Próby wznowienia wzrostów na kursie eurodolara (EUR-USD) - 1Próby wznowienia wzrostów na kursie eurodolara (EUR-USD) - 1

     

    Złoty już się nie umacnia

    Z zewnątrz dobiegają sprzeczne sygnały dla złotego. Jest trochę risk-off (niepokój na Bliskim Wschodzie), a jednocześnie dolar przestał się umacniać. Czynnik krajowy, tj. bardzo prawdopodobna zmiana krajobrazu politycznego i przede wszystkim szansa na szybszy dopływ środków unijnych, został raczej chwilowo zdyskontowany. Wręcz możliwa jest dalsza korekta ostatnich spadków EUR-PLN, z bieżącym pułapem w okolicy 4,50.

    Próby wznowienia wzrostów na kursie eurodolara (EUR-USD) - 2Próby wznowienia wzrostów na kursie eurodolara (EUR-USD) - 2

     

    Rentowności SPW pozostają pod presją rynków bazowych

    Wczoraj kontynuowane było osłabienie Bundów i Treasuries. Krajowa krzywa dochodowości w takim otoczeniu przesunęła się na wyższe poziomy, wyraźniej na długim końcu. Rentowności 10-latek rosły w okolice 5,9% (o 13 p.b.), a 2-latek do ok. 5,3% (o 6 p.b.). Koniec tygodnia, przy pustawym kalendarium makro, ma szansę być spokojniejszy na rynkach bazowych, co powinno wspierać stabilizację krajowej krzywej przy obecnych poziomach.

    Reklama

     

    Zobacz także: USA mają wielki problem. Tak źle nie było od 16 lat!


    Dział Analiz Makroekonomicznych Alior Bank S.A.

    Dział Analiz Makroekonomicznych Alior Bank S.A.

    Treści przygotowane przez Dział Analiz Makroekonomicznych i Głównego Ekonomistę Alior Bank. Opracowanie zawierające codzienny komentarz najważniejszych wydarzeń makroekonomicznych w kraju i na świecie, analizę zachowania głównych par walutowych jak EUR-USD, EUR-PLN i USD-PLN oraz głównych rynków obligacji skarbowych w tym 10-letnich papierów dłużnych w Polsce, USA i Niemczech.


    komentarze

    Komentarze

    Sortuj według:  Najistotniejsze

    • Najnowsze
    • Najstarsze

    Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję

    Reklama
    Reklama