Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Powiew bessy

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Dzisiejsza pierwsza od dłuższego czasu poważniejsza sesja spadkowa na światowych parkietach giełdowych była pewnego rodzaju niespodzianką dla byków. Prawdą jest, że w dużej mierze wywołały to dane z Chin - spadek importu o 20% r/r to ciężko nazwać gorszym odczytem, to po prostu fatalne dane. Ale nie tylko Chiny są głównym punktem uwagi inwestorów, gdyż dane makro nie zachwycają ogólnie na świecie, w tym także w strefie euro i w Stanach Zjednoczonych.

Wygląda na to, że rynki wreszcie przeszły w pełni do reagowania na złe dane, porzucając wcześniejszą zasadę „złe dane to dobre dane", gdyż po raz pierwszy od 2008 roku prognozy wyników spółek pogarszają się znacząco w wyniku mocnej rewizji popytu krajowego w Chinach, co odróżnia obecne spadki na giełdach od tych wcześniejszych, gdy np. DAX tracił „bo Grecja".

Jednocześnie mocno maleją nadzieje byków na dalsze wzrosty, gdyż po tym jak musiały wycofać się z koncepcji V-kształtnego wybicia po czarnym poniedziałku koncepcja podwójnego dna wydaje się tracić momentum i popyt na rynku do dalszych wzrostów. W związku z tym inwestorzy giełdowi na całym świecie zadają sobie pytanie czy trzeba przyzwyczaić się do spadków. Obecny i nadchodzący tydzień przeważą w odpowiedzi na to pytanie.

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Paweł Ropiak

Paweł Ropiak

Analityk rynków finansowych w XTB. Specjalizuje się w analizie rynków walutowych i fixed income. Ceni precyzyjne podejście fundamentalne i poświęca sporo czasu polityce pieniężnej najważniejszych banków centralnych. Autor bieżących analiz najważniejszych par walutowych. Biegle włada językiem angielskim, zna język hiszpański.


Tematy

Reklama
Reklama