Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Polski złoty (PLN) pod ciągłą presją! Kurs eurodolara (EUR/USD) wypatruje ciekawszych danych

|
selectedselectedselected

Tydzień na rynkach finansowych zdominowany zostanie przez czynnik polityczny. W czwartek odbędzie się bowiem debata J.Bidena z D.Trumpem. Na niedzielę zaplanowana jest natomiast pierwsza tura wyborów parlamentarnych we Francji. Wyniki obu wydarzeń mogą mieć wpływ na szerokie spektrum rynkowych aktywów.

Polski złoty (PLN) pod ciągłą presją! Kurs eurodolara (EUR/USD) wypatruje ciekawszych danych
freepik
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

EUR/PLN

Przed nami kolejny tydzień, w trakcie którego złoty pozostanie pod presją podwyższonej awersji do ryzyka towarzyszącej przedterminowym wyborom parlamentarnym we Francji (pierwsza tura odbędzie się już w najbliższą niedzielę). Uważamy natomiast, iż obawy inwestorów towarzyszące możliwości dojścia do władzy partii M.Le Pen niekoniecznie będą się przekładać na istotne osłabienie polskiej waluty. Naszym zdaniem kurs EUR/PLN poruszać się będzie w najbliższych dniach w przedziale 4,3113 – 4,3392. Ryzyko polityczne najprawdopodobniej nie pozwoli po prostu na powrót złotego na poziomy z przełomu maja i czerwca tj. okolice 4,27. Tym bardziej, iż w tym tygodniu (czwartek) odbędzie się ponadto debata J.Biden – D.Trump.

Dane makroekonomiczne jakie poznamy w tym tygodniu potencjalnie mogą okazać się neutralne dla złotego. Zarówno te krajowe (wstępny odczyt inflacji CPI w piątek), jak i liczne odczyty ze Stanów Zjednoczonych. Publikacja polskiej inflacji nie będzie generować zmienności polskich aktywów, gdyż nie zmieni percepcji Rady Polityki Pieniężnej. Co więcej, Rada na początku lipca zapozna się z najnowszymi prognozami NBP, stąd bieżące dane oceniamy neutralnie dla złotego. Naszym zdaniem najbliższe dni przyniosą zatem próbę ustabilizowania wyceny złotego do euro na podwyższonym jednak w stosunku do ostatni tygodni poziomie

 

 

USD/PLN

W naszej ocenie najbliższe dni upłyną pod znakiem stabilizacji notowań USD/PLN. Złoży się na to oczekiwany spokój złotego, jak również niewielka zmienność dolara na rynkach międzynarodowych, który wyczekiwać będzie na rozstrzygnięcia najważniejszych obecnie kwestii politycznych tj. przebiegu debaty prezydenckiej w USA, jak również pierwszej tury wyborów parlamentarnych we Francji. Na gruncie technicznym kurs USD/PLN oscylować powinien wokół poziomu 4,03 +/- 3 grosze.

Reklama

 

Zobacz także: Sygnały jak z czasów Wielkiego Kryzysu. Czy doczekamy się spadków na akcjach?

 

EUR/USD

O ile rozumiemy nerwowość inwestorów towarzyszącą przedterminowym wyborom parlamentarnym we Francji (pierwsza tura już w niedziele) oraz debacie prezydenckiej w USA (czwartek), o tyle nie uważamy, by te tematy mogły być argumentami za zmiennością eurodolara w najbliższych dniach. Sądzimy, iż do czasu rozstrzygnięć kurs EUR/USD pozostanie stabilny. Na gruncie technicznym poziom 1,0683 kilkukrotnie w ostatnich tygodniach udowadniał swoją odporność na nadmierne spadki. Uważamy, iż obecnie eurodolar pozostanie w przedziale 1,0683 – 1,0797. Dość liczne dane z amerykańskiej gospodarki, jakie są w kalendarzu w tym tygodniu nie powinny natomiast w istotny sposób wpływać na wartość waluty USA. Wynika to z faktu, iż jesteśmy świeżo po posiedzeniu Fed, na którym przedstawiono najnowsze prognozy makroekonomiczne oraz te dotyczące perspektyw polityki pieniężnej Rezerwy Federalnej (dot-plot).

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Millennium analizy i komentarze

Millennium analizy i komentarze

Bank Millennium jest ogólnopolskim, nowoczesnym bankiem oferującym swoje usługi wszystkim segmentom rynku poprzez sieć placówek, sieci indywidualnych doradców i bankowość elektroniczną. Wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie i najlepsze tradycje bankowości, z powodzeniem konkurując we wszystkich segmentach rynku finansowego.


Reklama
Reklama